Vrcholový futsal a Mladá Boleslav? To spojení je bohužel již minulostí.

Na slavnou éru Totalu Slavík Bakov se snažil navázat SELP Mladá Boleslav a také ze Slavíků transformovaný FK Mladá Boleslav. Bohužel marně.

Druhý jmenovaný klub letos nenastoupil do druhé ligy, SELP se odstěhoval do Prahy pod hlavičku Slavie. A právě v jejím dresu válčí i trojice exbakovských Slavíků. Kromě Martina Hrdiny a Stanislava Bejdy je to brankář Ondřej Knobloch.

Právě mnichovohradišťský brankář se stal hrdinou posledního duelu pražské Slavie. Ta před totálně natřískanou halou v Edenu porazila v derby Bohemians 3:1.

„Atmosféra byla nepopsatelná. Chorály a skandování provázely celé utkání. I přesto, že už nějaký věk mám, tak přesně tohle je důvod, proč pokračovat dál,“ byl skvělou atmosférou uchvácen domácí gólman.

A dodal: „Na zápas jsme se strašně těšili, věděli jsme, že přijde spoustu fanoušků z obou táborů. Jenom kdyby takových zápasů bylo v lize víc, tak by se zvedla celá úroveň futsalové soutěže.“

Slávisty čeká tuhý boj o postup do play–off. Momentálně jsou na devátém místě, na postupové osmé ztrácí tři body, ale Plzeň má ještě o zápas méně. „Do konce nám scházejí čtyři duely, hraje se tudíž o dvanáct bodů. Při momentální rozpoložení a náladě v týmu si myslím, že můžeme udělat devět bodů, což by podle mě mělo stačit na to, abychom postoupili,“ vidí konec soutěže optimisticky Knobloch.