Mistrovské soutěže I. a II. ligy futsalu se neúprosně blíží, a proto futsalisté prvoligového Selpu Mladá Boleslav i druholigový Slavík Bakov finišují v přípravách.

Boleslavský Selp hraje zítra ve 20.15 hodin v boleslavské hale další přípravné utkání s Čechií Slaný.

Už v pondělí 18. srpna se bude v boleslavské hale ve 20.15 hodin hrát odvetné střetnutí finále Poháru ČMFS Středočeského kraje, ve kterém bude Selp hostit Kladno. A do utkání půjde s výhodou, protože na kladenské palubovce vyhrál 2:0.

Do začátku mistrovské soutěže sehraje Selp ještě dvě přípravná utkání, a to v neděli 24. srpna od 18 hodin s Andy Liberec a v nedělií 31. srpna od 18 hodin s Indossem Plzeň.

Selp do nového prvoligového ročníku výrazně posílil. Přišla jedna z největších opor Torfu Pardubice, Miroslav Semerád. Z VŠB Ostrava přichází Jaroslav Poláček, a z druholigového pražského Kmochova Odkazu jeden z nejlepších hráčů 2. ligy Tomáš Pechar.

Vrásky na čele trenéra Jiřího Baboráka však udělala vážná zranění tří hráčů základní sestavy. Poláček a Oliva mají nohu v sádře, k nim se čerstvě přidal Kahuda, který má z „velkého“ fotbalu zlomenou lýtkovou kost.

„Byli jsme nuceni reagovat na zranění Kahudy, které si vyžádá delší čas. Proto se do mužstva vrací Jaroslav Kamenický, který měl původně hrát za bakovské Slavíky,“ informoval prezident Selpu Mladá Boleslav Daniel Kolman.

Hráči Selpu věří, že na jejich mistrovská utkání bude chodit více diváků než v uplynulé sezoně. Zvláště proto, že chtějí pomýšlet na přední příčky nejvyšší futsalové soutěže.

Na mistrovské utkání I. ligy 18. září s Kladnem se chystá z boleslavské sportovní haly přímý televizní přenos na ČT4 od 18 hodin.

Ve své přípravě na II. ligu nezahálejí ani bakovští Slavíci. Pokračují v přípravných utkáních, z nichž další sehrají tuto neděli v Turnově od 21 hodin s místním Dalmachem.

V neděli 24. srpna se střetnou v boleslavské hale od 19.30 hodin s Českou Lípou jako pozápas Selp – Andy Liberec. V sobotu 30. srpna bude jejich soupeřem od 10 hodin boleslavské Malibu.