V prvním pětiminutovém kole v hale Podvinný mlýn, kde se páteční večer bojových umění Heroes Gate 8 konal, Macek nasadil soupeři pět chvatů, které mohly rozhodnout o jeho vítězství. Vždy ale chvat nedotáhl do konce a soupeř se z nevýhodné pozice vysmekl. „Zpočátku jsem nevěděl, co od něho mohu očekávat. Byl menší, čekal jsem práci kolenem, ale spíše měl dobré lokty. Jsem spokojen, odzápasil jsem to v pohodě," řekl po zápase spokojený Macek. Ten však každou minutou více a více kulhal, protože soupeřovo koleno ho zasáhlo tzv. koňarem do stehna. „Dva tři dny a bude to dobrý," utrousil Macek.

Spokojeností zářil i Mackův trenér Jiří Didi Dimitrov. „Ten zápas, to byla pecka! Filip je takový, že nikdo neví, co udělá. Vždycky se tak nějak motá a pak udělá to, co nikdo nečeká. Tady soupeřte uškrtil, ale tomuhle chvatu jsem nevěřil, nebyla to čistá gilotina, ale škrcení přes ruku, myslel jsem si, že se soupeř z toho dostane. Ale nedostal. To vítězství je zasloužené," řekl o Mackově souboji Dimitrov.

Macek musel den před vážením zhubnout o téměř deset kilo. Bojovníci se váží 24 hodin před zápasem, kdy musel mít Macek domluvnou váhu – 61 kilogramů ještě ráno ale váha ukázala o šest kilo více. Nakonec Macek dokázal do večerního vážení zhubnout. Do půlnoci si pak pochutnával na japonském sushi, které mu dodalo většinu ztracené síly.