„Pro nás velmi cenné vítězství. I když jenom za dva body. Po tom průběhu jsme byli trochu zklamaní,“ uvedl trenér Aleš Dittrich v narážce na to, že i ve třetím setu jeho tým vedl ještě 21:16, ale koncovku nezvládl.

„Po jasných dvou setech, i když jsme v koncovkách tahali za kratší konec, dokázali jsme ve třetím setu vést o čtyři pět balonů a zbytečně jsme pustili Ústí do zápasu, což nás ve výsledku mohlo stát jeden bod, takže samozřejmě teď jsem rád za dva body, že jsme se naučili vyhrávat, ale budeme muset na určitých činnostech ještě zapracovat,“ uvědomuje si kapitán Filip Křesťan.

Trenér Severočechů Lubomír Vašina potvrdil, že po slibném startu v Kladně s týmem pomýšlel na víc než jen další jednobodový zisk. „Nicméně průběh utkání byl takový, že jsme nemuseli mít žádný. Dvě prohrané koncovky, které dávám na vrub nezkušenosti v této fázi. Jsem rád, že jsme byli schopni z tohoto nepříznivého stavu vykřesat naději na vítězství v tie-breaku. Ale tam se opět projevily v důležitých momentech některé chyby z nezkušenosti.“

Nabitý úvodní extraligový týden Benátky završí sobotním domácím zápasem s Brnem. V Nibe aréna začne v 18 hodin.

SVK Ústí n. L. – VK Benátky n. J. 2:3 (-24, -23, 23, 20, -10)

Diváci: 524.

Ústí: Srb, Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, libero Kořínek (Fišer, Beer, Kopecký)

Benátky: McAinsh, Durski, Pokopec, Hudák, Křesťan, Koranda, libero Kotek (Kratochvíl, Dergunov.