Technology MB – Otrokovice 4:3

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 6. kole superligy nad Otrokovicemi 4:3 a zůstávají v čele bez ztráty bodu. Náskok zvýšili o dva body před Bulldogs Brno, kteří zvítězili v Praze nad FbŠ Bohemians 7:6 v prodloužení a také si drží v soutěži neporazitelnost. Mladá Boleslav sice prohrávala s Otrokovicemi 0:2 i 1:3, ale výsledek otočila. V 58. minutě rozhodl svou druhou trefou v utkání nejproduktivnější hráč soutěže Jiří Curney.

„Soupeři vyšel úvod do zápasu. V kombinaci s disciplinovaným a obětavým výkonem v obraně společně s famózním výkonem Michajloviče v bráně nám udělal utkání velmi těžké. Jsem rád, že jsme zvládli závěr zápasu a trpělivou hrou prolomili střelecké trápení a zápas tak otočili," řekl trenér Jan Pazdera.

Mise Sever servírovala florbal na tři způsoby: program otevřelo odpolední utkání juniorské G2 ligy, ve kterém Mladá Boleslav podlehla úřadujícím šampionům Tatranu Střešovice těsně 8:9.

Domácí fanoušky pak potěšila výhra České Lípy v prvním soutěžním derby nad Libercem 6:5, když vlnu euforie strhnul vítězným gólem v čase 59:59 exboleslavský Štěpán Slaný.

Vrchol programu obstaral superligový střet Mladé Boleslavi proti Otrokovicím alias repríza finále Poháru České pojišťovny z ledna 2014.
První třetina se odehrávala v rytmu boleslavského dobývání a od páté minuty také za nepříznivého stavu 0:1, protože v čase 4:46 otevřel skóre pohotovou střelou otrokovický Hrdina.

Boleslav zasypala Michajloviče, Křenek trefil v sedmé minutě konstrukci brány, z dálky pálil Kadlec, zblízka Tomáš Chroust, dvakrát ho ohrozil i benjamínek v sestavě Bína. Ale gól ne a ne padnout!

A bylo hůř. V 35. minutě totiž Vaněk trefou do odkryté brány proměnil otrokovickou přesilovku a zdvojnásobil náskok. Michajlovičovo kouzlo trvalo téměř celé dvě třetiny – přesně do času 39:46. I Mladá Boleslav totiž proměnila svou první početní výhodu, stačilo 20 vteřin. Po Krzyžankově vyražené střele bleskově dorážel Jelínek.

Gól do šatny Mladou Boleslav nabudil, hned po minutě třetí třetiny Natov pálil do tyč a nápor pokračoval. Jenže komplikace přišla ve 45. minutě. Po boleslavském zaváhání šli hosté do brejku 2 na 1 a ukázkovou souhru proměnil Sovják v gól na 3:1.

Mladá Boleslav měla rychlou odpověď – Krzyžanek za necelou minutu rozehrál standardku na Curneyho, který posunul skóre na 2:3 z pohledu bílomodrých.

V čase 50:44 už se Boleslav dotáhla, také na třetím gólu měl podpis Krzyžanek, tentokrát oslovil Pluhaře, který srovnal na 3:3. Dobývání pokračovalo a vyneslo i dokončení obratu! Čtvrtá gólová asistence Krzyžanka, podruhé pro Curneyho a stavu 4:3.

Branky a nahrávky: 40. Jelínek (Krzyžanek), 46. Curney (Krzyžanek), 51. Pluhař (Krzyžanek), 58. Curney (Krzyžanek) – 5. Hrdina (Krchňáček), 35. Vaněk (Sovják), 45. Sovják (Graclík). Rozhodčí: M. Bezucha, D. Bezucha. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 477.
Boleslav: Rytych – Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – Bouška, J. Bína, Natov – Salát, Pluhař, Ekl.
Otrokovice: Michajlovič – Michal Nagy, Kováč, Večeřa, Kořený – Krchňáček, Kostka, Hrdina – Petřík, Vaněk, Martin Nagy – Sovják, Volek, Uhrinovský.

Sparta Praha - Technology MB 2:3 sn

Ve středu přišli na Spartě o stoprocentní superligovou bilanci. V sobotu budou hájit boleslavští florbalisté proti Střešovicím neporazitelnost.

Jen 16 vteřin chybělo Mladé Boleslavi k prodloužení stoprocentní bilance v Tipsport Superlize na sedm zápasů. Sedmička nakonec úplně šťastná nebyla, ale i tak se tým trenéra Jana Pazdery vrací ze sparťanské areny Podvinný Mlýn v roli lídra soutěže. Získal dva body za vítězství 3:2 po nájezdech.

Spartu mohla trochu strašit vzpomínka na play-off, protože se tehdy proti Boleslavi nedokázala střelecky prosadit téměř 160 minut.

Tehdejší gólmanský hrdina Rytych sice tentokrát zůstal na většinu zápasu jen mezi náhradníky, ale také s Korábem v zádech Boleslav dlouho držela čistý štít.

Naopak za vedení vděčila od 11. minuty Jelínkovi s Curneyem, jejichž souhra vedla k úvodnímu a na dlouhou dobu jedinému gólu. Dařilo se totiž i sparťanskému gólmanovi Kotoučkovi, který předvedl řadu solidních zákroků.

Sparta před 460 diváky poprvé představila novou posilu, Robert Košir rozšířil slovinskou kolonii Pražanů. Mnohem víc však tradičně hrozil jeho krajan Časar. I s jeho přispěním se domácí na začátku třetí třetiny dočkali vyrovnání, po Časarově přihrávce zrušil Korábovo kouzlo Svatoš.

Vzápětí při vyloučení Krzyžanka hrála Sparta přesilovku, ale z několika dobrých střeleckých pozic nedokázala překlopit skóre na svou stranu. A tak si vzala vedení zpět Mladá Boleslav. Natov se v 52. minutě trefil na ruku sparťanského brankáře.

V dramatickém závěru už hosté sahali po sedmém vítězství v řadě, ale 16 vteřin před koncem připravil Mladou Boleslav o natažení stoprocentní bilance Časar, který srovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení.

Přes nerozhodné nastavení se zápas přehoupl až k nájezdům, před nimiž oba trenéři sáhli ke gólmanské změně: na sparťanské straně Beneš nahradil Kotoučka a na druhé Rytych Korába.

Zatímco Svatoš ani Marvánek za Spartu neuspěli, Natov s Jelínkem rozhodli nájezdy v nejrychlejším možném čase a přisoudili druhý bod na boleslavskou stranu.

Branky a nahrávky: 44. Svatoš (Časar), 60. Časar (Svatoš) – 11. Jelínek (Curney), 52. Natov (Kološ), rozhodující nájezd Jelínek. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 460.
Boleslav: Koráb (na nájezdy Rytych) – Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – Bouška, J. Bína, Natov – Salát, Pluhař, Gwuźdź – Renčín, Ekl.

STŘEŠOVICE

Teď už se lídr Tipsport Superligy bude chystat na sobotní domácí šlágr proti Tatranu Střešovice. Hraje se v Městské sportovní hale od 19 hodin.

Mladá Boleslav bude útočit na florbalový rekord v návštěvnosti ve svém domácím prostředí, dosavadní maximum činí 742 diváků z jarního čtvrtfinále play-off proti Spartě. „Pevně věřím, že to bude vrchol první části sezony," naráží boleslavský trenér Jan Pazdera na navazující reprezentační přestávku.

„Doufám, že přijde hodně lidí, protože proti sobě budou stát poslední superfinalisté a podle toho by měl zápas vypadat."

„Podle soupeře se mění i motivace a Boleslav bude chtít Tatranu vrátit superfinálovou porážku," cítí reprezentační útočník Jan Natov, který ještě v O2 areně stál na opačné straně a posléze přestoupil do Boleslavi. „Herně i psychicky se připravíme, abychom to zvládli."