TJ Sokol Holé Vrchy pořádal v ulicích Mnichova Hradiště cyklistické kriterium už posedmnácté a opět se na pódiových příčkách ukázali i boleslavští závodníci.

Závod kadetů vyhrál Jakub Honzík z Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav, v juniorech byl nejlepší jeho týmový kolega Jiří Řehák, třetí skončil Karel Pokorný. V ženách obsadila druhou příčku boleslavská Jana Kyptová (Alltraining.cz-Lawi), když zvítězila Tereza Trefná z téhož oddílu.

V hlavní kategorii mužů na 40 okruhů byl nejaktivnějším jezdcem Jakub Svoboda (CK Windoor´s Příbram), který unikl hned v úvodních kolech. Brzy se k němu připojil Petr Dlask (Madeta Fitness Specialized) z Kosmonos a tato dvojice spolu vydržela jet až do cíle. Na třetím místě závod dokončil Jan Wolf z Focus Teamu Znojmo.

Petr Dlask si přípravu na cyklokrosovou sezonu zpestřuje především závody horských kol. V neděli byl druhý v bikemaratonu Author 50 Bezděz, kde triumfoval Václav Ježek (Alpine Pro – Author).

Cyklokrosový reprezentant nám tam mimo jiné prozradil: „Biky jsou mojí hlavní náplní v letní přípravné sezoně. Chci si je užít. Kros začnu řešit tak v polovině července, kdy si dám pauzu. V prvním týdnu v srpnu chci začít najíždět objemy a jít zpátky do přípravy na cyklokros. Hlavní cílem zůstává TOI TOI Cup, budu objíždět i světové poháry. Velkým cílem jsou pak stupně vítězů na mistrovství České republiky 2013 začátkem ledna ve Stříbře."

MARTIN BALI-JENČÍK