„Jsem opravdu naštvanej, ale co mám dělat? Dělat se nedá nic. Není možné neproměnit ani jedno první místo,“ nechal se slyšet prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek po skončení slavnostní večera Sportovec Mladoboleslavska roku 2008.

ČTĚTE VÍCE! Rozhovor s vítězkou, kompletní výsledky, další fotogalerie z předávání cen Sportovec roku 2008 najdete vpravo nahoře v souvisejících článcích.

Fotbalisté letos po dlouhé době nezískali nejvyšší příčky v této prestižní anketě popularity, které se na Mladoboleslavsku zúčastnily desetitisíce lidí, zejména čtenářů Boleslavského deníku, a to přesto, že se jim v letošní sezóně opravdu mimořádně daří a jejich fanoušci pravidelně plní městský stadion.

Příliš dlouhé?

Slavnostní udílení si nenechalo ujít na 500 diváků, kteří zaplnili sál Škoda Auto Muzea, někteří však maraton skoro tříhodinového předávání cen a scének nevydrželi a odcházeli se občerstvit do zákulisí na raut, kde teklo pivo proudem. „Je to opravdu dlouhé, to my si uděláme vyhlašování kratší,“ usmíval se starosta Benátek nad Jizerou Jaroslav Král.

A měl pravdu. „Myslím, že sportovní fanoušky zajímaly novinky ze života sportovců a těm se jistě večer líbil, dozvěděli se mnoho nového. Pravdou je, že jsme trochu zapomněli na hodiny. Příště se musíme polepšit a být výrazně rychlejší,“ slíbil šéfredaktor Boleslavského deníku Jiří Macek, který společně s programovým ředitelem rádia Jizera Lubošem Dvořákem celý večer moderovali.

Tak jako každý rok se vyhlašování prestižní ankety neslo v originálním duchu. A scénář se organizátorům podařilo utajit do poslední chvíle. Podium se skládalo z improvizované vesnické hospody, kde venku na lavičce posedával nestor mladoboleslavského sportovního zpravodajství Josef Štajner a jako majitel hospody vítal přicházející sportovce, kteří si šli pro ceny.

Hospodská rvačka

Uvnitř hospody si ocenění sportovci sedli ke stolu, odpověděli na otázky a přitom si dopřávali pivo Holba a párečky. Prostě opravdová hospoda. Někteří lehce šokovaní sportovci občerstvení odmítli s tím, že drží životosprávu, jiní bez obav nezkazili legraci a párek si dali.

Celý večer pak zakončila pravá hospodská rvačka. I ta se však lehce vymkla kontrole. „Bylo to připravené tak, že jeden z rváčů spadne na stůl a ten praskne. Byl totiž naříznutý, jenže on dopadl na hranu stolu. No, jsme rádi, že to chlapi přežili, bylo to pěkné,“ dodal Macek.

Brusle měly včera večer opravdu navrch. Vítězem v kategorii jednotlivci se totiž stala benátecká rychlobruslařka Kateřina Novotná, která ale podlehla angíně a tak jejich pozdrav na videu organizátoři alespoň promítli na plátno.

V kategorii kolektivů zase kraloval Bruslařský klub Mladá Boleslav, a to oprávněně. Vloni se mu podařilo postoupit do extraligy a v ní zuby nehty bojuje, aby to vydrželo i do příští sezóny. Odborníci i čtenáři tak měli jasnou volbu.

U bruslí, i když tentokrát in–line, ale ještě zůstáváme. V kategorii adrenalinový sport totiž vyhrál in–linový bruslař Petr Manďák. Trenérem roku se stal trenér plavání Oldřich Křížek, kategorii do 18 let vyhrála tenistka Lenka Brůchová, krajánkem roku je Radim Vrbata a nejlepší hendikepovanou sportovkyní je Karolína Pažoutová. Z kategorie bojové sporty pak zlatou příčku získala Kateřina Koubová.