Prodloužený sváteční víkend patřil republikovému mistrovství v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců.

Farma Ptýrov nedaleko Mnichova Hradiště se stala místem tohoto šampionátu 
v nejtěžší kategorii již potřetí.

Divákům se ve třech soutěžních dnech představilo více než 180 dvojic, z kompletní tuzemské špičky.

„Startovali zde jezdci, kteří nás reprezentují v zahraničí, a to nejen v kategorii dospělých, ale byli zde perspektivní mladí jezdci, jako například Barbora Tomanová," uvedla Pavlína Bůžková z pořádající organizace.

Z výsledků:
Soutěž družstev ovládlo kvarteto Prahy. Mezi nejmladšími jezdci zvítězila Barbora Tomanová. Titul v kategorii žen si z Ptýrova odváží Nathalie Crnková a v kategorii seniorů zvítězil Ondřej Zvára

Soutěže začaly prvním kolem jedntlivců už v pátek. Druhý soutěžní den bylo na programu úvodní kolo soutěže družstev a také druhá kola jednotlivců.

„Program mistrovství vyvrcholil v neděli závěrečnými koly soutěže družstev a také jednotlivců," popsala průběh šampionátu Pavlína Bůžková.
Pro diváky, kterých se do areálu v Ptýrově během prodlouženého víkendu sjely stovky, byl připraven i bohatý doprovodný program včetně ukázky agility, diváckých soutěží nebo také akrobatické show pilota světové série Red Bull Air Race Martina Šonka.

Kdo se nestihl osobně podívat na finálové skoky, bude mít možnost shlédnout záznam v televizi, která závěrečná kola soutěže zaznamenala.
Pořadatelé mají s organizací skokových soutěží již bohaté zkušenosti. Kromě republikového mistrovství hostí Ptýrov každý rok několik dalších soutěží.

„Letos pořádáme dvě kola seriálu Skokový pohár. Jedno se uskutečnilo vkvětnu, další připravujeme na srpen," prozradila další sportovní program na farmě Ptýrov Bůžková.

Podle jejích slov je na srpnovou soutěž připraveno jedno velké překvapení, podrobnosti ale zatím nemohla uvést. Každopádně příznivci parkuru se mají na co těšit.