Inferno Mladá Boleslav - SAT-AN Kladno 2:3 (2:2)

Doslova pekelné derby připravil los futsalového poháru FAČR pro tým okresní futsalové soutěže Inferno Mladá Boleslav. V prvním kole středočeské části totiž přivítali po úspěšně zvládnutém předkole celek nejvyšší české soutěže SAT-AN Kladno. Po překvapivě vyrovnaném zápase nakonec postoupil do druhého kola favorit z Kladna. V něm jej opět čeká cesta do Mladé Boleslavi, neboť soupeřem mu budou Gunners Řepov, kteří vyřadili divizní ISŠ Příbram.

Ale zpět k zápasu Inferna. To hrálo s účastníkem nejvyšší české soutěže poprvé ve své klubové historii a pro hráče i jejich příznivce, kterých přišla do mladoboleslavské sportovní haly zhruba stovka, to byl futsalový svátek. „Zápas jsme si víc než užili. Vždyť kdy se vám poštěstí hrát vyrovnaně s prvoligovým týmem. Čekali jsme sice, že přijedou v ještě našlapanější sestavě, ale i tak pro nás byl skvělý zážitek," hlásil po skončení zápasu, který Inferno prohrálo těsně 2:3, jeho kapitán Jan Žižka.

Inferno během prvního poločasu dvakrát vedlo. Na obě branky Rambouska i Berana však dokázal soupeř vždy odpovědět. Kladno bylo více na míči a mělo i řadu příležitostí, domácí však obětavě bránili a skvěle jim zachytal brankář Kadlec.

„Nakonec to mrzí hodně, protože od remízy jsme nebyli daleko," připomněl rozdíl jediné branky a obrovskou šanci v Fingerhuta v závěrečné power-play, kdy domácí útočník byl pouze několik milimetrů od vyrovnání, kapitán Žižka. „Postup byl složitý. Na klukách bylo vidět, že je futsal baví a že se na dnešní zápas těšili. U nás už je po sezoně, takže ani sestava nebyla ideální," řekl k zápasu hostující kapitán Tomáš Abrhám, který patřil k tomu nejlepšímu, co na hřišti v neděli večer pobíhalo. Sám vstřelil jednu branku, další dvě kladenské přidal Tomáš Slavík.

Čekalo vůbec Kladno tak tuhý odpor domácího týmu? „Tady v Boleslavi je to vždycky těžké. Soupeř má mladý tým, byli hodně běhaví a hráli fakt dobře," pochválil soupeře Abrhám. „Já jsem byl mile překvapen z našeho výkonu. Postupně se zlepšujeme, ale dneska to bylo fakt skvělé," byl i přes porážku spokojený Abrhámův protějšek s kapitánskou páskou Žižka.

„Do další sezony pro nás skvělá vzpruha. Určitě nám to pomůže v sebevědomí, když víme, že se dokážeme jakž takž držet s prvoligovým celkem," dodal Žižka.

Branky: 12. Rambousek, 19. Beran – 17. Slavík, 22. Abrhám, 30. Slavík. Rozhodčí: Gryc, Černý. ŽK: 0:0. Diváci: 100.
Inferno: Kadlec – Žižka, Fingerhut, Kraus, Lochman, Rambousek, Šulc, Beran, Bůžek, Šebesta, Smolka.
Kladno: Smrkovský, Abrhám, Výborný, Slavík, Studený, Šnídl, Veselý.