Vítězem 57. ročníku Rallye Šumava Klatovy se stal Václav Pech těsně před Janem Kopeckým a vyhrál i druhou soutěž PSG mistrovství České republiky v letošní sezoně. Do čela průběžného pořadí seriálu se ale posunul Kopecký, neboť výsledky Pecha startujícího s vozem kategorie WRC se do hodnocení šampionátu nezapočítávají, což je věc, nad kterou zůstává rozum stát… Třetí skončil Dominik Stříteský.

Pech s Kopeckým se prali o vítězství od úvodní rychlostní zkoušky. Západočech přišel o vedení jen krátce v sobotní druhé etapě a v neděli dokázal útok svého největšího soupeře odrazit. Nakonec vyhrál o 3,5 sekundy.

Kopecký útočí letos na svůj jubilejní desátý mistrovský titul a posunul se do čela PSG mistrovství republiky před Filipa Mareše, jenž na Šumavě v sobotu havaroval. Mareš nastoupil alespoň do nedělní etapy, ve které byl druhý, a udržel se alespoň na průběžně druhém místě seriálu.

"Po startu rychlostní zkoušky Keply jsem nedobrzdil kluzkou odbočku a o břeh jsme poškodili chlazení. Omlouvám se všem, kteří nás hnali dopředu. Mrzí mě to, jelo se nám skvěle…," napsal Filip Mareš během soboty na svým fanouškům. Jeho mechanici ale přes noc zamakali, a Mareš se tak svezl i v neděli.

Třetím závodem domácího šampionátu bude Rallye Český Krumlov 19. a 20. května.

Výsledky: 1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 1:21:06,0, 2. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia RS Rally2) -3,5, 3. Stříteský, Hovorka -53,2, 4. Březík, Krajča (všichni Škoda Fabia R5) -1:45,8, 5. Kopáček, Picka (Ford Fiesta R5) -3:57,8, 6. Cvrček, Prokorát (Škoda Fabia R5) -4:01,4, 7. Vlček, Kunst (Hyundai i20 R5) -4:32,0, 8. Trojan, Chlup (Škoda Fabia R5) -6:00,1.

Průběžné pořadí MČR: 1. Kopecký 108 b., 2. Mareš (Škoda Fabia Rally2 Evo) 72, 3. Březík 70.