Brno Jehnice - Deltacar Benátky 6:1

V Praze se hrál o víkendu finálový turnaj české badmintonové extraligy družstev. V sobotním semifinálovém utkání Play-off porazili hráči BK 1973 Deltacar Benátky and Jizerou pražský Meteor v poměru 5:2 a zajistil si tak účast ve finálovém zápase proti Sokolu Brno Jehnice, který ve druhém semifinálovém utkání porazil BaC Kladno vysoko 8:0.

„S vítězstvím 5:2, které se nerodilo zcela hladce jsme všichni moc spokojeni.Myslím, že utkání mělo vysokou úroveň zásluhou obou týmů.Základem dnešního našeho úspěchu byly zápasy dvouher, které jsme všechny vyhráli.Celému týmu patří poděkování za předvedený výkon, bojovnost a odhodlání.Velké poděkování též patří benáteckým fanouškům, kteří v hojném počtu dorazili do vinořské haly a skvěle povzbuzovali náš tým," řekl k sobotě prezident benáteckých badmintonistů Petr Martinec.

To hlavní ale přišlo v neděli. Ve vzájemném duelu dvou nejlepších týmů posledních několika let zvítězily Jehnice v poměru 6:1 a stali se tak mistry ČR, na benátecký tým zbyly opět stříbrné .

Utkání začalo zápasem jedniček obou týmů, kde se proti sobě postavili benátecký Atrashchenkov a Koukal. Ukrajinský badmintonista ve službách benáteckého klubu potvrdil lepší připravenost a zvítězil 2:0 na sety. V souběžně hraném zápase smíšené čtyřhry podlehl benátecký pár Provazník-Šikalová 1:2 na sety páru Moren-Bášová. Stav utkání byl 1:1.Ve dvouhře žen benátecká Hana Milisová statečně vzdorovala Polce Augustyn ve službách Jehnic, ale přesto se Polka radovala z vítězství 2:0 a Jehnice vedly 2:1.

Poté přišly na řadu zřejmě nejdůležitější zápasy, které rozhodovaly o konečném výsledku. V první čtyřhře mužů podlehla benátecká dvojice Provazník / Atrashchenkov dvojici Moren / Bitman 1:2 na sety a stejným poměrem a ještě těsněji podlehla dvojice Milisová / Šikalová jehnické dvojici Augustyn / Bášová.Stav utkání 4:1 pro Jehnice. V následující druhé dvouhře mužů porazil Slovák Vícen v barvách Jehnic benáteckého Jelínka 2:0 na sety a přidal pátý rozhodující bod na stranu Jehnic. Souběžně hraná třetí dvouhra mužů mezi brněnským Bitmanem a Okvanou byla za již rozhodnutého stavu ukončena ve prospěch Jehnic.

„Z mého pohledu myslím, že jsme s favorizovaným týmem Jehnic sehráli vyrovnanou partii. Spousta zápasů se rozhodovala v koncovkách třetích setů, které jsme bohužel nezvládli. Jehnice byly určitě v letošním roce velkým favoritem utkání a předpoklady zcela naplnily. Všichni naši hráči podali velmi dobré výkony a šli opravdu až na hranice svých možností a oproti velmi dobrým a zkušeným hráčů, kteří se věnují badmintonu profesionálně předvedli excelentní výkony. Musím všem poděkovat nejen za skvěle odehrané finále a semifinále play-off, ale taktéž za celou sezónu.V neposlední řadě bych rád poděkoval i jménem celého týmu všem našim fanouškům , kteří dorazili do Vinoře a vytvořili skvělou diváckou kulisu. Nezbývá než pogratulovat soupeři k zasloužené obhajobě titulu. Pro náš klub je zisk stříbrné medaile v letošním roce určitě úspěchem." zhodnotil finále Petr Martinec.

„Celý tým se nemá za co stydět, předvedli jsme, myslím, všichni maximální výkony. Vítěz může být jen jeden, ale i druhé místo je určitě pěkné.V sobotním utkání jsem se trošku trápila ve dvouhře, ale na druhý den jsem se dobře vyspala a dokázala jsem ve dvouhře alespoň malinko potrápit soupeřku. Je pravda, že jsem na začátku sezóny nepočítala s tím, že bych v play off musela odehrát obě dvouhry ," řekla Hana Milisová.