Dvanáctka nejlepších tipérů, vychlazené rohozecké pivo a pečená kolena – taková byla atmosféra čtvrtečního slavnostního vyhlášení výsledků podzimní části tipovací soutěže Boleslavského deníku Fortuna ligy.

Dvanáct nejlepších převzala své zasloužené odměny v prostorách restaurace Na rychtě už podruhé za sebou. Během celého večera se točilo rohozecké pivo, které přivezl osobně ředitel pivovaru František Jungman.

Podzimním králem se tentokrát stal Jindřich Titlbach mladší, který už před třemi ročníky zaznamenal úspěch v podobě druhého místa. Za to si před dvěma lety odnesl fotoaparát. Letos se mohl radovat nejen z korunky pro krále boleslavských tipérů, ale o nemusí se vůbec starat o pitný režim během Vánoc. Pod stromeček si totiž může dát sud piva od Pivovaru Rohozec.

Smolařem roku 2010 je rozhodně sekretář bakovských fotbalistů Karel Wollman. V jarní části přišel o titul až v posledním kole, v němž dokonce spadl až na 4. místo, letos skončil těsně pod vrcholem – na druhém místě. „Smolařem určitě nejsem! Vždyť jsem se dvakrát po sobě dostal do první desítky,“ oponoval Wollman, jemuž za druhé místo náleží tisícikorunová poukázka na sázení ve Fortuně.

Třetí místo obsadil švagr vítězného Titlbacha Jiří Erben. Ten kromě fotbalu, sleduje a také aktivně hraje, lední hokej. Z nynějších výkonů boleslavských hokejistů však radost příliš nemá.

Na vyhlášení letos chyběl jeho tradiční účastník, člen vrutické sázkařské mafie, Jaroslav Postránecký. Ten obsadil až 71. místo. A tak vyhlášení obsadili jiné rodinné klany. Kromě již zmíněných Titlbachů to pak byl klan Kamenických z Řepova, kteří měli na vyhlášení hned trojnásobné zastoupení.

Čtvrtá v pořadí, Miroslava Heráková, byla dokonce jedinou zástupkyní něžného pohlaví v první desítce a stala se tak nejlepší ženou z 55. zúčastněných dam.

Titlbach: Nejhorší na tipování jsou jednoznačně Rejšice

Za výhru si odnesl soudek rohozeckého. Vítěz podzimní Fortuna Jindřich Titlbach si ho podle svých slov schová pod stromeček.

Jaké jsou vaše pocity?
Samozřejmě krásné. Z vyhraného soudku mám radost a jelikož se blíží Vánoce, tak asi brzy padne.

Před třemi ročníky jste byl třetí, takže jste stálým hráčem Fortuna ligy?

Od začátku soutěže nehraji, ale řekl bych že takových šest let už to bude. Před dvěma lety jsem byl druhý a vyhrál jsem foťák. Dokonce ho mám na vyhlášení s sebou.

U vás tipuje celá rodina, jak výsledky sledujete?
Nijak zvlášť se nehecujeme. Tipují rodiče, já a švagr. Manželka říká, že stejně nic nevyhraji, tak jsem jí to letos ukázal.

Sledujete pečlivě tabulky nebo tipujete od boku?
Tabulky sleduji, ale že bych v tom nějak ležel, to ne.

Které zápasy vám dělají největší problémy?
Nejhorší jsou Rejšice. Vždy se ptám táty (sekretář SK Rejšice – pozn.), jak budou hrát a pokaždé v tom mám chybu.

Co třeba pralesní liga?
Většinou to tipuji podle tabulek. Ale velmi dobře se mi tipovala rezerva Dlouhé Lhoty, protože ta vždycky vyhrála.

Sázíte i za peníze?

Občas zajdu. Nejvíc jsem vyhrál za dvacet korun přes pět tisíc.