V neděli 11. ledna bude od 14 hodin v boleslavské sportovní hale pořádně rušno. Ve florbalové extralize bude Sokol Mladá Boleslav hostit aktuálně druhý tým tabulky, Vítkovice, který má v letošním ročníku soutěže výbornou formu.

V prvním kole letošního ročníku extraligy se Boleslavským podařilo ve Vítkovicích zvítězit 3:2 po samostatných nájezdech. Mohou tedy na druhou stranu očekávat soupeřovu snahu o odplatu.

Boleslavi budou stejně jako ve Znojmě chybět „cestovatelé“ Jiří Bouška a Štěpán Motejzík. Po nepříliš přesvědčivých výsledcích z konce minulého roku mají sokolové novoroční předsevzetí své výsledky a výkony směrem k play-off výrazně vylepšit.

Vítkovice v minulém kole doma porazili třetí Future 4:3 na nájezdy. Loňský finalista je při pohledu na aktuální soupisku ještě silnějším týmem než vloni, což svými výkony určitě potvrzuje.

Především se před sezonou do týmu ze Švýcarska vrátil pravděpodobně nejlepší český obránce součastnosti Daniel Folta. Ten je jasnou vůdčí osobností svého týmu. Od ledna posílily Vítkovice i v útoku, neboť rovněž ze švýcarského hostování se vrátil Tomáš Sladký. Oba tito hráči byli součástí reprezentačního výběru na prosincového mistrovství světa. Dále se pak z hostování v pražském Chodově vrátil rychlý a šikovný útočník Vaněk.

Nedělní odpoledne bude v boleslavské hale patřit špičkovému florbalu v čele s celou řadou českých reprezentantů na obou stranách. Hráči Sokola věří, že si na toto atraktivní utkání najde cestu řada jejich florbalových příznivců.

Další dva mistrovské zápasy navíc doma sehrají také prvoligoví junioři. Zítra přivítají v boleslavské hale od 18.30 hodin sokoly z Hodonína a v neděli budou od 11.00 hodin v roli předskokanů extraligovému A týmu mužů. Stejně jako muži se i junioři v neděli utkají se silnými Vítkovicemi.
V sobotu poprvé v roce 2009 vstoupí do ligových bojů také starší žáci A – v pražské hale Hamr Braník se utkají s Bruisers Pirani (9.00) a Atomem Praha (15.00). Mladší žáci v sobotu v pražské hale na Vinohradech změří síly se Startem 98 (8.00) a Future (11.20). Elévové se v neděli představí v pražských Kobylisích.