Druhý ročník florbalové exhibice. To je událost, která zve dnes od 14 hodin všechny sportovní příznivce do mladoboleslavské sportovní haly. Jak jsme už v Boleslavském deníku informovali, za organizací stojí spolupracovník Deníku Pavel Petr. Ten také prozradil zajímavosti z přípravy této nevšední akce.
Exhibice je za dveřmi.

Jak náročné byly její přípravy?
Po pravdě řečeno, hodně náročné. Ale bez toho to nejde. Jelikož jsme loni nasadili laťku hodně vysoko, nechce člověk nic ponechat náhodě a chce, aby vše šlapalo tak, jak má. A hlavně, aby obsazení bylo takové, jak si všichni přejeme.

Jste spokojen s tím, jaká bude účast?
Určitě. Samotného mě překvapilo, jaký je o akci zájem. Původně jsem počítal se čtyřmi družstvy, nakonec jich bude pět. Ještě dolaďujeme, jestli se jednotlivé zápasy budou hrát na patnáct nebo dvacet minut. To už je takový detail, každopádně každý se utká s každým.

Kdo nakonec přijal vaše pozvání a na palubovce se objeví?

Především mě těší účast hráčů mladoboleslavského Sokola. Florbalistů, kteří vybojovali třetí místo v extralize, si nesmírně vážím. I jejich pomoci s organizací. Objeví se i zástupci České florbalové unie, reprezentační trenéři Zdeněk Skružný, David Zlatník a Jaroslav Marks i hráči dvou dalších klubů z nejvyšší soutěže. Konkrétně Jan Freund z SSK Future a Milan Garčar z mistrovského Tatranu Střešovice nebo herci Městského divadla Mladá Boleslav.

Pozornost bude jistě upřena i na hokejisty, kteří si vyzkouší netradiční roli. Kteří to budou?
Je to tak. Těší mě účast Radima Vrbaty, odchovance boleslavského hokeje, který také reprezentoval na nedávném mistrovství světa. Kvůli zranění ale zřejmě do hry nezasáhne, i když nic není nemožné. Po operaci kolena se představí při nájezdech Václav Pletka a také další z rodu Vrbatů, David. No a účast, mimo jiné, přislíbil také útočník Bostonu Vladimír Sobotka. I když to samozřejmě nebude florbal světové úrovně, doufám, že se diváci budou dobře bavit. To je také hlavní důvod toho, proč se exhibice koná, a věřím, že i v dalších letech konat bude.

Co předvedou herci?
Prkna znamenající svět vymění za palubovku mladoboleslavské sportovní haly. Ptáte se kdo? Herci mladoboleslavského Městského divadla a to v rámci dnešní Florbalové exhibice!
Turnaj tradičně zahájí jeho patron Ota Jirák a přímo v akci se představí kapitán týmu Ivo Theimer, Petr Halíček, Martin Hrubý, Petr Bucháček a také Vojtěch Havelka. A jak se sami herci na exhibici těší? To už prozradily jejich odpovědi. I když ne všechny se mohou brát vážně.
Vlastně v jednom ano. V pozvání na netradiční show. „Účast jsem přislíbil v domnění, že jde o fotbal,“ prozradil Petr Halíček a dodal: „Mám přeci zkušenosti z představení Muži v offsidu. Špatně jsem prostě slyšel! Ve florbale jsme v divadle ještě nic nehráli. Zatím. Proto nevím, o co jde. Z toho vyplývá, že můžu jen překvapit. Jo a našeho kapitána Theimera jsem porazil v tenise!“
Petr Halíček ovšem není sám, kdo Theimera v bílém sportu porazil. Směle se ke stejnému triumfu hlásí i Martin Hrubý. „No jasně, i já jsem Ivoše porazil. A florbal? Nominace mě zaskočila. Doposud jsem se domníval, že hokejka a puk rovná se dřevo a pryž. Teda, možná jsem to nepochopil úplně správně. Slíbit ale mohu, že ten podivný míček se budu snažit co nejlépe zkrotit. Už se těším.“
Vřelý vztah ke sportu má také další do party, Petr Bucháček. „Sport miluji stejně jako svíčkovou, spánek, pivo, svou ženu a děti a další mnohé radosti. V aktivním slova smyslu, i přestože jsem od mládí lehce fyzicky indisponován – páteř, klouby achilovky a další, jsem rozhodnut vydat ze sebe vše. Doufám jen, že tam bude pořádné očerstvení a kuřárna. Jo abych nezapomněl, Theimera jsem v tenise také myslím porazil,“ trumfuje Petr Bucháček.
A co na porážky se všemi, kteří o něm hovoří, říká sám „postižený“? „No a co, ať mě poráží. Možná to neumím tak jako oni. Ty porážky se ale zatím týkaly pouze tenisu. Jsem zvědav, co všichni předvedou ve sportovní hale. Na rozdíl od nich jsem se zúčastnil už loni a byla to super akce. Doufám, že se Florbalová exhibice stane tradicí,“ přeje si Ivo Theimer.
A kdo exhibici zahájí? Sám velký Ota Jirák! „Miluji sport, stejně jako ženy. Poslední dobou, pohříchu, spíše platonicky, a to obé. Po zkušenostech z loňského ročníku se letošní ročník bude konat pod patronací Mé blaholibosti, posvícenosti, v době konání státních svátků i u vytrženosti, velkovévody Ostrova sv. Anny. Sportu zdar!“ dodal Ota Jirák.

Tombola bude lákavá
V rámci Florbalové exhibice je připravena bohatá tombola čítající více jak padesát cen. O co se například hraje? O ceny věnované Českým rozhlasem 1 Radiožurnálem, FK Mladá Boleslav, Českými drahami a dalšími subjekty včetně firmy Stevens Bike Jiřího Pospíšila, která věnuje celkem deset poukázek v hodnotě tisíc korun na nákup zboží. K mání bude 300 obálek v ceně 25 korun. V každé z nich se objeví tři tombolenky.
Jinak vstup na exhibici bude, stejně jako v loňském roce, zdarma. Navíc si tedy divák může odnést některou ze zajímavých cen, a to jistě stojí za sobotní návštěvu sportovní haly.