Ml. Boleslav – Pardubice 6:3

Mladá Boleslav/ Domácí florbalisté v sokolském derby vyhráli po uvolněném výkonu a zisk tří bodů je delegoval na třetí místo po základní části florbalové extraligy. Naopak, Pardubičtí budou hrát o záchranu. Znamená to, že soupeřem Boleslaváků bude ve čtvrtfinále play–off Pepino Ostrava, a to je těžký soupeř.

Utkání boleslavských sokolů s Pardubicemi nemělo strhující tempo, ale projevila se větší herní kvalita domácího celku. V úvodní dvacetiminutovce získala Boleslav dvoubrankový náskok.

Hosté se začali více prosazovat ve druhé třetině, která skončila nerozhodně. Pardubice ještě v začátku poslední části snížili na jednobrankový rozdíl, ale sokolové brankami Motejzíka a Fojty definitivně nasměrovali utkání do vítězného konce.

Branky: 32. a 48. Fojta, 34. a 55. Motejzík, 10. Hostinský, 14. Cvrček – 23. Bahník, 27. Vacík, 47. Bořetický. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 130. Třetiny: 2:0, 2:2, 2:1.

Ml. Boleslav: Pajer – Tůma, Cvrček, Slaný, Kadlec – Jiří Bouška, Volf, Motejzík, Pavel Bouška, Hostinský, Gwuzdz, Malý.

První zápas série čtvrtfinále play–off florbalové extraligy Ml. Boleslav Pepino Ostrava se hraje v boleslavské hale v sobotu 8. března od 18.30 hodin, druhý je na pořadu o den později od 15 hodin.