Po školních, okresních a krajských kolech vykrystalizovala v obou kategoriích nejlepší šestice týmů, která si to rozdala o zlaté medaile a pohár. Největší podporu měla pořádající škola Campanus z pražského Chodova, nejcennější kov však zůstal pouze snem.

Mezi dívkami se domácí celek probojoval do finálového souboje, kde se utkal s Mladou Boleslaví. Žákyně ze středních Čech v zápase o zlato předvedly vynikající výkon od první do poslední minuty a nakonec slavily zisk poháru po výhře 5:1.

„Holky se velmi dobře koncentrovaly a všechny dělaly, co měly,“ prohlásil trenér vítězného celku Jiří Irain. Hattrickem výrazně přispěla k vítězství Markéta Žbánková, která se s šestnácti nastřílenými brankami stala kanonýrkou závěrečného turnaje. Mladá Boleslav tak obhájila loňské prvenství. „Tým byl prakticky beze změny, sešel se nám silný ročník,“ pochvaloval si kouč.

Chlapecké finále přineslo podstatně napínavější podívanou. Děčín dlouhou dobu vedl nejtěsnějším rozdílem, ale pět minut před koncem přišel úspěšný únik Martina Braunera a Uherský Brod srovnal skóre. Remízový stav vydržel a o vítězi rozhodly nájezdy. V nich byli úspěšnější Moravané a převzali vítězný pohár.

„Na nájezdy jsme si věřili. Máme výborného gólmana a kluky, kteří je umějí proměnit,“ uvedl trenér Zdeněk Moštěk. „Jsme nejlepší z dvanácti set mužstev, které se účastnily, což je úžasné,“ dodal kouč.