Červen bývá vždy ve znamení florbalové exhibice. Stojí za ní redaktor Radiožurnálu Pavel Petr. Letos se uskuteční 7.června opět v Benátkách nad Jizerou. Jak bývá tradicí, její účastníci opět pomohou někomu, kdo právě tuto pomoc potřebuje.

„Letos se budeme snažit pomoci šestnáctiletému Jardovi z Lysé nad Labem," vzal si slovo Pavel Petr a přidal další informaci. „Jarda zůstal ochrnutý po skoku do vody, je upoután na lůžko. Věřím, že tradičně vybereme alespoň třicet tisíc korun a alespoň v malé míře pomůžeme."

Každoročně se turnaje ve florbale na benátecké palubovce zúčastní pět až šest týmů včetně Boleslavského deníku. V minulosti charitativní akci podpořili například rychlobruslařka Martina Sáblíková a celý NOVIS Team, fotbalisté Marek Matějovský, Jan Chramosta, Jan Bořil, Miroslav Miller, hokejisté Radim Vrbata, David Vrbata, Jan Hanzlík, Václav Pletka, badmintonista Petr Koukal, hráč squashe Jan Koukal, krasobruslař Tomáš Verner, florbalisté Billy Boy Mladá Boleslav, herci mladoboleslavského divadla a mnozí další. „Letošní seznam účastníků se v těchto dnech dává dohromady, Benátečtí se opět mohou těšit na celou řadu zajímavých jmen, ale zatím bych nechtěl předbíhat," zůstává zatím tajemný hlavní organizátor akce. Něco málo ale přeci jen prozradil:

„Hlavním tahákem by mohl být start šestice hokejistů pražského Lva hrajícího Kontinentální ligu včetně reprezentantů Jakuba Krejčíka nebo Petra Vrány a Jiřího Sekáče. Zúčastnit by se měl i herec Josef Pejchal, kterého mnozí znají nejen z pardubického divadla, ale také z prvních částí Ordinace v Růžové zahradě. Chybět nebudou zástupci Českého rozhlasu a České televize."

Samozřejmě o dalších konkrétních jménech vás bude Boleslavský deník informovat. Stejně jako o sestavě, kterou vyšleme letos do boje my!