Adrenalin má coby profesionální hasič v krvi. Jeden z nejlepších českých florbalových trenérů Jan Zahalka je neodmyslitelně spjatý se zlatou érou střešovického Tatranu. Na mistrovské období v tomto pražském klubu by nyní rád navázal v Mladé Boleslavi.

„Nerad prohrávám a nedovedu si představit, že bych vzal angažmá v nějakém klubu, který nemá ty nejvyšší ambice," řekl Zahalka na pátečním oficiálním představení před novináři. A ambice, ty Boleslavi rozhodně nescházejí. Letošnímu vítězi českého poháru uteklo vysněné Superfinále jenom o kousek. A právě Zahalka má být v příští sezoně tím faktorem X. „Věříme, že má ten správný recept na úspěch," přihazuje prezident klubu Josef Volf. „Miluju práci pod tlakem," nebojí se nové výzvy Zahalka.

Jak probíhala vlastně jednání o vašem angažmá?
Bylo to hladké, protože tam byl zájem z obou stran. Boleslav o mě stála a já jsem chtěl trénovat kvalitní tým, takže jsme se sešli naprosto v pohodě na společném zájmu.

Po konci v Tatranu jste měl ale rok pauzu…
Trénoval jsem chvíli na Slovensku. Pak jsem měl ještě nějaké další příležitosti, ale když se ozvala Boleslav, tak jsem nic jiného neřešil. Ani bych nikam jinam jít trénovat nechtěl. Z Tatranu jsem zvyklý na hodně kvalitní tým a prostředí a to tady je.

Přeci jen to ale Tatran není?
Myslím, že teď je to už stejné. Boleslav má ty nejvyšší ambice, já také. Tady se udělal obrovský kus práce, hraje se pravidelně nahoře extraligy. Kádr je doplňovaný s rozumem, jsou tu i reprezentanti. To vnímám jako výzvu, a proto jsem neváhal.

Jaký je teď tady tým?
Velká kvalita. Je dobré, že zde nechybí taková ta střední generace. Přeci jenom hráči okolo třicítky už řeší i jiné věci než florbal, další otázkou je jejich zdraví. V Boleslavi je ale dobrý mix.

Přivedete si nějaké posily?
Ještě před mým příchodem dopadl přestup Petra Kološe, což je výrazná posila a také přichází Jan Jelínek. Více jak dvě změny už by byl velký zásah do fungujícího týmu, takže další jména nejsou potřeba. My teď musíme ze skvělých individualit udělat tým.

Pacák: Janeček chtěl být s rodinou

Přes vypadnutí v semifinále zažili florbalisté Billy Boy svou nejlepší sezonu v historii, když ke třetímu místu v extralize přidali trofej pro vítěze českého poháru. Proto mnohé výměna kouče Tomáše Janečka mohla zaskočit. „O tom, že změna nastane jsme věděli někdy od února, kdy nám trenér oznámil, že se potřebuje více věnovat rodině, vzhledem k tomu, že očekává narození druhého potomka," vysvětluje původ výměny manažer Billy Boy Tomáš Pacák.
To jsme ještě samozřejmě nevěděli, jak celá sezona dopadne. Následoval kontakt s Janem Zahalkou, který se zintenzivnil k závěru sezony. Já jsem hrozně rád, že se nám to podařilo dotáhnout, protože to je velmi kvalitní kouč, hladový po úspěchu. Společně s ním přichází na post kondičního trenéra Martin Vokoun, jenž u týmu už v minulosti působil.