Florbalisté Střešovic zvítězili v superfinále v pražské O2 areně před rekordní návštěvou 11.073 diváků nad Mladou Boleslaví 7:6 po samostatných nájezdech a získali 16. extraligový titul. O návratu Tatranu na trůn po třech letech rozhodl v sedmé sérii rozstřelu Milan Fridrich. Pro Středočechy je i stříbro historickým úspěchem. Dnešní návštěva překonala maximum ze superfinále v roce 2013, kdy zavítalo do O2 arény 10.451 fanoušků.

„Určitě to bylo nejlepší superfinále. Jsme nadšení, že jsme dokázali tak dlouho hrát na tři celé pětky, takže jsme měli dost sil. Na konci to bylo o štěstí a asi i o fyzičce. Říkal jsem, že rozhodnou gólmani. Ale netušil jsem, že rozhodnou oba naši gólmani," prohlásil trenér Střešovic Jiří Jakoubek, který po první třetině za stavu 2:4 poslal do branky Tomáše Kafku místo Michal Rebra. Ten se pak vrátil v rozstřelu.

Trenér Mladé Boleslavi Jan Zahalka byl zklamaný. „Mně ani klukům druhé místo za tu práci, co jsme odvedli, nestačí. Rozhodl jeden nájezd, který jsme nedali a oni ano," prohlásil bývalý hráč i trenér Střešovic.

Skóre utkání otevřel ve třetí minutě mladoboleslavský obránce Jan Jelínek, který v přesilovce při vyloučení Jana Kolíska překonal gólmana Michala Rebra z pravé strany od mantinelu a odstartoval devítiminutovou přestřelku, která bavila diváky. Za necelé dvě minuty znovu Jelínek využil zakrytého výhledu gólmana a zvýšil.

Za 18 sekund poprvé překonal Davida Rytycha Miroslav Mayer, ale dvoubrankový náskok vrátil Středočechům dorážkou do odkryté branky Jaromír Ekl. Vzápětí se radoval zase Tatran, když Ondřej Riebauer trefil z otočky levý horní roh Rytychovy branky. Ve 12. minutě přešel přes Jana Řehoře Tadeáš Chroust a trefil se pod levou ruku Rebra.

Do druhé části nahradil Rebra v brance Střešovic zkušený Kafka a Tatran se hnal za smazáním ztráty. Pokus Jana Natova zastavila tyč, ale v polovině utkání se už při signalizovaném vyloučení trefil Martin Richter.

Ve 32. minutě při trestu Petra Kološe nejdříve zamířil Natov do horní tyče a Marek Vávra už vzápětí vyrovnal. Ve 37. minutě ale vrátil Mladé Boleslavi náskok Salát, který po přihrávce Petra Novotného zamířil do prázdné branky.

Na začátku třetí části pomohla Rytychovi potřetí tyč po Mayerově pokusu. Tatran se dočkal znovu vyrovnání po střele Jiřího Kolíska ze středu a v 58. minutě poprvé vedl, když se z levé strany trefil do levého horního rohu kapitán Marek Deutsch. Za 55 vteřin ale v power play poslal zápas do prodloužení Jiří Curney.

V nastavení byl aktivnější Tatran a největší šanci měl Marek Beneš. Na nájezdy se vrátil do branky Střešovic Rebro a stal se jedním z hrdinů, když chytil pět ze sedmi pokusů. Rozuzlení přinesla sedmá série, kdy se trefil Fridrich a neuspěl Novotný.

Na nájezd v sedmé sérii už se chystal za Tatran po dvou úspěšných pokusech potřetí Richter, ale sudí jej zastavili, protože to pravidla nedovolují. „Pak si z kluků nikdo nevěřil. Řekli, že ho mám jet. Já jsem nedal teď asi tři nájezdy za sebou, tak jsem nevěděl vůbec, co pojedu. Na poslední chvíli jsem viděl, že David (Rytych) asi tuší, co udělám, tak jsem to změnil. Udělal jsem svoji oblíbenou kličku a naštěstí to vyšlo," uvedl Fridrich.

Zklamán byl Novotný, který rozhodl dvě série nájezdů v semifinále proti Brnu. „Asi jsme si to vybrali. Dneska jsme od začátku nájezdů byli ten tým vzadu. I když jsme to dvakrát zvládli, tak potřetí jsem to já nezvládl. Mrzí mě to dvojnásob. Nechápu, co se stalo, když jdu do gólmana, který je na pravé straně a já mu do ní jdu. Hrozně mě to mrzí, protože to finále už nikdy hrát nemusím," litoval mladoboleslavský kapitán.

Zahalka vyzdvihl skvělou atmosféru. „Byla neuvěřitelná, chtěl bych všem divákům poděkovat. Nebyli tam diváci, ale fanoušci, kteří fandili. Díky nim jsme zase hráli jeden den velký sport, bylo to krásný," řekl kouč, jehož tým po vítězství v domácím poháru nedosáhl na double.