V sobotu hosté urvali výhru 7:5. Úvodní branku zápasu vstřelil po dvanácti minutách v přesilovce Natov, pak Boleslav rychle přidala další tři góly a vedla 4:0.

„Pomohl nám gól z přesilovky, díky kterému jsme zvýšili aktivitu s míčkem i bez něj a šli do zaslouženého vedení 4:0,“ prohlásil boleslavský trenér Jan Pazdera.

Panteři se dvěma slepenými trefami dostali zpátky do hry. Hned po začátku prostředního dějství navíc Pešat snížil na rozdíl jediného gólu.

„Dnes jsme bohužel zahráli velmi špatně první třetinu, kdy se soupeř dostal do vedení 4:0. Sice po timeoutu jsme se trochu přitáhli, ale stále jsme měli hrát z dobré obrany,“ mrzelo kouče Panterů Michala Kvapila.

Na 5:3 pro Boleslav dával Řehoř, tento stav platil i po čtyřiceti minutách. Vstup do třetí třetiny vyšel hostům, po dvaceti sedmi sekundách zvýšil Zakonov. Domácí ztrátu stáhli, dvě trestná střílení proměnil Kostka. Minutu a půl před koncem zkusili Panteři power play. Patnáct sekund před závěrečnou sirénou se do prázdné trefil Tokoš a stvrdil třetí výhru Boleslavi 7:5.

V neděli už si Středočeši dokráčeli pro postup do semifinále, sestřelil domácí tým 10:3. V úvodní třetině vstřelil rychlý první gól Tokoš. Ve druhé části na Bínův zásah odpověděl Kittel, hosté pak odskočili do vedení 4:1. Petřík snížil, jenže Boleslav skórovala ještě třikrát a po dvou třetinách vedla 7:2.

Ve třetí části završil Bína hattrick. Otrokovice kontrovaly, na 3:8 snížil domácí kapitán Nagy. Jasnou výhru zvýraznili třetím gólem v utkání Natov a druhým Tokoš. „Otrokovice nás dobře prověřily v celé sérii a na dnešním výkonu se podepsala jejich únava. Potřebujeme zregenerovat a připravit se na semifinále,“ řekl po nedělním zápase Pazdera.