Za podjaté a mimo realitu považují činovníci mladoboleslavského florbalového klubu Billy Boys rozhodnutí arbitrážní komise florbalové unie, které jim vyměřilo odstupné za kapitána reprezentace ve výši 175 tisíc korun, které boleslavský klub musí uhradit Vítkovicím.

Manažer Billy Boy Tomáš Pacák ještě před arbitráží odhadoval částku nepřevyšující sto tisíc korun. „Jsme přesvědčeni, že jsme byli poškozeni. Domníváme se, že řízení bylo vedené nesprávně a podjatě. Využijeme všech opravných prostředků," řekl generální manažer boleslavského klubu Tomáš Pacák.

Doposud historicky nejvyšším odstupným, o kterém arbitrážní komise rozhodla, bylo 60 tisíc korun. Částka za Jana Jelínka je tedy téměř třikrát vyšší. Že by se přestupní prostředí takto skokově změnilo, však naprosto popírá verdikt v případě desetinásobného extraligového mistra Tomáše Vávry, jehož cenu arbitrážní komise během téhož dne stanovila na 55 tisíc korun.

„Vzhledem k dosud obvyklým cenám je částka za Jana Jelínka astronomická," přidává kritiku rozhodnutí prezident klubu Josef Volf. Ten klubu poskytl z vlastní kapsy finanční dar na uhrazení odstupného, aby platba neohrozila rozpočtovou stabilitu oddílu.

Boleslavští navíc považují rozhodnutí arbitrážní komise za podjaté, neboť její předseda Marcel Pudich, jenž byl za 1. SC Vítkovice Oxdog nominován za člena posuzujícího senátu, je zakládajícím členem vítkovického klubu.

„Projevil se eminentní zájem zvýhodnit jeden klub na úkor druhého. Rozdíl v ceně je tak obrovský, že je pochopitelné pouze toto vysvětlení. Člověk, který nasměroval komisi k takové částce, je buď blázen, nebo využil možnosti úplně bez obav a zcela viditelně zvýhodnit svůj oblíbený klub," podotkl Volf o střetu zájmů.

Samotný hráč byl také z výše své ceny v šoku: „Byl jsem zklamaný přístupem vedení Vítkovic k jednání se zástupci Mladé Boleslavi, ale ještě více mě šokovalo rozhodnutí arbitrážní komise. Jsem pro, aby za mě Vítkovice inkasovaly odpovídající částku ve smyslu výchovného, ale ani ve snu by mě nenapadalo, že by to mohlo být tolik."

Ten přitom neměl ve vítkovickém klubu ani žádnou smlouvu.