“Přikládáme čím dál větší důraz péči o mladé hráče. Stále intenzivněji se věnujeme vlastním odchovancům, ale také vybraným talentovaným mládežnickým posilám, s nimiž můžeme v našem nadstandardním prostředí pracovat více let. Je to základní předpoklad, aby se mohli v budoucnu stát platnými členy boleslavského superligového týmu,” říká generální manažer boleslavského klubu Tomáš Pacák.

Útočník Filip Kučera (ročník 2001) přestupuje z FBC Liberec. Brankář Marek Macík (2001) přestupuje z Hu-Fa Panthers Otrokovice. Útočník Lukáš Netrefa (2000) přichází na hostování s opcí na přestup z FbŠ Bohemians.

Netrefa a Macík jsou juniorskými reprezentanty, oba se před týdnem zúčastnili soustředění nově se tvořícího národního týmu do 19 let v Teplicích. “Jedná se o hráče, kteří mají ve svém věku kromě florbalových předpokladů i výjimečný přistup ke sportu. Už nyní budou zapojeni do tréninkového procesu našeho A týmu a věřím, že mají potenciál, aby se do něj stabilně prosadili,” říká sportovní manažer a trenér A týmu Jan Pazdera.

V rámci svého florbalového přesunu budou Macík a Kučera v Mladé Boleslavi bydlet a studovat střední školu.