Florbalisté Mladé Boleslavi letos pokukují po obhajobě pohárového triumfu, sní o premiérové účasti v Superfinále a v říjnu hostí prestižní turnaj mistrů evropských zemí.

Právě k poháru se upínají jejich zraky jako k prvnímu vrcholu sezony. Prvním zápasem, do kterého florbalisté Mladé Boleslavi nastoupí pod značkou Technology Florbal MB, bude semifinále Poháru České pojišťovny proti TJ JM FAT PIPE Chodov. Hraje se ve dnes od 20 hodin v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.

„Jedná se o důležitý moment této sezony, protože obhajoba vítězství Poháru České pojišťovny je naším jednoznačným cílem," poznamenal prezident klubu Josef Volf s odkazem na loňský zisk cenné trofeje.

Na Boleslavské však nečeká nic jednoduchého. Chodov patří k elitním českým týmům, navíc v minulých dnech zaznamenal výraznou posilu. O víkendu totiž vyšlo najevo, že se po roce a půl ve švédském Pixbu vrací na Chodov Patrik Dóža.

„Patrik je hráč světových kvalit, což dokazoval během angažmá v Pixbu i na uplynulém mistrovství světa. Nebylo tajemstvím, že jsme chtěli doplnit tým o jednoho špičkového hráče a Patrik byl vysněnou variantou. Je to skutečně rozdílový hráč," netají své nadšení z čerstvé posily kouč Chodova David Podhráský. Boleslavi se také v přestávce uzdravilo několik hráčů, jejich jména však zatím klub tají.