Hotel Kladno – FC Malibu Mladá Boleslav 5:4 (2:1)

Po předchozím výprasku od 1. DFK Slaný zajížděli futsalisté FC Malibu Mladá Boleslav do Kladna na půdu druhého mužstva tabulky a jednoho z aspirantů na postup - Hotelu Kladno. Vyhlídky na toto utkání nebyly pro hosty příliš příznivé. Domácí nastoupili v kompletním složení včetně exligistů Josefa Fujdiara a Petra Hlaváče, zatímco hosté vinou karetních trestů, zranění, nemocí a kolizí s velkým fotbalem přijeli ve značně okleštěné sestavě pouze se sedmi hráči, z čehož pět jich bylo z rezervního mužstva.

Hoteliéři se ve druhé minutě utkání ujali vedení gólem Maňkose a s hráči Malibu to vypadalo škaredě. Museli čelit neustálému tlaku domácích hráčů. Ti ovšem několikrát orazítkovali tyč, netrefili Fujdiarem prázdnou branku nebo naopak zamířili jen do tyčí Tvarohovy svatyně. V desáté minutě si do vlastní branky srazil míč Luboš Mulač, který však svou chybu odčinil o tři minuty poději, kdy snížil po přihrávce Michala Bílka na 2 : 1.

Do druhé půle vstoupili opět lépe domácí hráči a Zieber zvýšil na 3:1. Malibu ovšem svou neustálou bojovností, pozorným bráněním a rychlými protiútoky značně trápilo hráče Hotelu. Během osmi minut (25. – 32.) se jim podařilo vstřelit tři branky a výsledek zázračně otočit na 4 3 ve svůj prospěch. V tu chvíli zbývalo do konce zápasu osm minut a předzápasová utopická touha po třech bodech náhle získala reálnější obrysy.

Hráči Hotelu byli nervózní, kombinace se jim nedařila a stejně tak i zakončení. Hostům se však přes urputnou snahu a bojovnost nepodařilo tříbodový výsledek udržet. V závěrečných minutách jim už došly síly a Maňkos a Hlaváč svými brankami vybojovali vítězství pro domácí.
Malibu v zisk bodu snad ani nedoufalo, ale za předvedený výkon by si alespoň jeden bod zasloužilo. Torzu jeho hráčů patří obrovská pochvala.

Branky: 2. a 33. Maňkos, 10. Penc, 22. Zieber, 35. Hlaváč – 13. Mulač L., 25. Bílek J., 28. Podolák, 32. Dvořáček M.
Poločas: 2:1. Rozhodčí: Stádník, Švagr.

Sestava FC Malibu Mladá Boleslav: Tvaroh Pavel – Dvořáček M., Mulač L., Pechanec – Bílek M., Bílek J., Podolák.