Ml. Boleslav – Ostrava 8:2

Boleslavští florbalisté rozjeli čtvrtfinálovou sérii podle představ. V sérii vedou 2:0 a ve druhém utkání se prosadili hlavně střelecky.

Zhruba do poloviny utkání nebylo zdaleka rozhodnuto. Domácí se sice dostali do dvoubrankového vedení, ale hosté snížili na 2:3 a utkání bylo na vážkách.
Pak však udeřila dvakrát dvojice Motejzík a Fojta během jediné minuty a vedení 5:2 dostala boleslavské sokoly do potřebného klidu.

Velkou oporou boleslavského týmu byl brankář Petr Pajer. Ten pochytal spoustu nebezpečných střel a nechybělo mu ani potřebné štěstí. Boleslav neohrozila soupeřovu branku ani zdaleka takovým množstvím střel, jako měli v bilanci hosté, ale byla mnohem efektivnější.

A navíc se projevil rozdíl v brankářské kvalitě. U hostů Martin Pinďák neunesl brankový příděl ve své brance a přepustil místo Ogrockimu.

Domácí vystavili pojistku výsledku dalšími třemi góly v závěrečné třetině a mohou se chystat na další pokračování série do Ostravy, kde se hraje třetí zápas v sobotu 15. března od 14 hodin před televizními kamerami.

Nejlepší hráči utkání: Ondřej Fojta – Matěj Koňařík.