Právě touto sportovní událostí se rozhodl oslavit své čtyřicáté narozeniny redaktor Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu a blízký spolupracovník Boleslavského deníku Pavel Petr. A pozval si zajímavé hosty. Navíc připravil dárek i pro diváky – hlavní cenou v soutěži určené právě pro návštěvníky akce (ta začne s úderem čtrnácté hodiny) bude kolo Stevens. To předá výherci cyklokrosař Jiří Pospíšil. Ale více už v našem rozhovoru s Pavlem Petrem.

Pavle, kolik týmů se na palubovce vlastně představí?
Budou to čtyři týmy. Jeden tvořený osobnostmi, druhý pod hlavičkou České florbalové federace, třetí složený převážně z redaktorů Českého rozhlasu a čtvrtý pod patronací florbalistů boleslavského Sokola.

Které osobnosti se v Mladé Boleslavi představí?
Chybět by neměli hokejisté Václav Pletka a Petr Svoboda, trenéři Petr Haken, Jiří Režnar, Aleš Vladyka, Ladislav Kolda a Martin Novák. Účast přislíbili i náměstek boleslavského primátora Adolf Beznoska, cyklokrosař Jiří Pospíšil, automobilový jezdec Jiří Tošovský nebo fotbalista Jaroslav Kamenický. Tým Českého rozhlasu přiveze jako kapitán šéf sportovní redakce Petr Souček, florbalovou federaci zastoupí například prezident svazu Filip Šuman a trenéři Zdeněk Skružný s Davidem Zlatníkem. Ti všichni by se měli ve městě automobilů objevit. A stejně tak nejlepší florbalový gólman světa Tomáš Kafka.

Kdo se postará o zahajovací buly?
Pokud vše dobře dopadne, a ten příslib tady je, vhodí úvodní buly herec mladoboleslavského Městského divadla a můj kamarád Ota Jirák.

Co se dá od turnaje očekávat?
Asi těžko nějaký špičkový florbal. Každopádně všichni se chceme tímto turnajem dobře pobavit a zpříjemnit si sobotní odpoledne.

Proč padla v souvislosti s oslavami vašich kulatých narozenin volba právě na florbal?
To je jednoduché. Ten sport jsem si velice oblíbil a i když má postava na to nevypadá, rád si ho chodím zahrát. Vážím si pak toho, co se podařilo partě kolem Aleše Tůmy v Mladé Boleslavi. Pokud mi to čas dovolí, rád přicházím do hlediště na extraligové zápasy. No a florbalu vděčím i za další krásný zážitek. Jako novinář jsem se před rokem zúčastnil mistrovství světa ve Švédsku. Vrcholem turnaje byl finálový souboj v hale Globen. Domácí se utkali s Finskem a hrálo se před báječnou návštěvou. Do hlediště přišlo třináct a půl tisíce diváků, což byl neskutečný zážitek. Proto jsem si florbal tolik oblíbil.

Přestože se vlastně pak jedná o vaši oslavu, tak vlastně i vy budete dárky rozdávat. Je to tak?
Dalo by se to tak říci. I když tím pravým, který někoho obdaruje, bude cyklokrosař Jiří Pospíšil. Vstupné se sice vybírat nebude, nicméně bude připravena divácká soutěž na základě tombolenek. Deset soutěžících bude pak bojovat o kolo značky Stevens, které právě Jirka do tomboly věnuje. Mimochodem, cena tohoto kola je 12 tisíc korun! Ale nikdo z deseti soutěžících nevyjde naprázdno.