Technology Florbal Mladá Boleslav představuje novou tvář. Významné oddílové milníky se propojily s ambicemi klubu, historií města a vzniklo jedinečné logo, s nímž čeští vicemistři na konci tohoto týdne vstoupí do své dvanácté sezony v nejvyšší soutěži.

Nové logo, ač by se to na první pohled nemuselo zdát, v sobě nese hned několik symbolik.

Tak jako v 10. století šířil slávu Mladé Boleslavi její zakladatel, kníže Boleslav II., nejvýznamnější panovník své doby, stejné ambice má na sportovním poli i Technology Florbal Mladá Boleslav. V duchu Boleslavova odkazu bude bojovat ze všech sil. Korunka v novém logu tento podtext symbolizuje.
Dva postranní cípy v logu představují dva původní mladoboleslavské florbalové subjekty – Sokol Mladá Boleslav a FbK Mladá Boleslav, které se v roce 2003 spojily v jeden. Prostřední cíp symbolizuje silný, propojený klub, který dnes nese značku Technology Florbal Mladá Boleslav.

Dva odstíny modré vyjadřují mladoboleslavskou sílu – sesterské kluby Technology Florbal Mladá Boleslav a Florbalová akademie Mladá Boleslav dohromady tvoří jednu z největších mládežnických základen v České republice a spolupracují v rámci Tréninkového centra mládeže Středočeského kraje.

„Hledali jsme trvalý motiv naší identity, která by sahala hlouběji k jádru Mladé Boleslavi. Nové logo tyto požadavky splňuje – propojuje historii města, historii mladoboleslavského florbalu a naše ambice šířit slávu Mladé Boleslavi na sportovním poli," říká generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

Nové logo vznikalo několik měsíců ve spolupráci s organizací Rookie Floorball, ve které působí specialisté na sportovní marketing a podíleli se například na tvorbě grafiky a videí pro mistrovství světa v ledním hokeji.

Klubový symbol se mění po šesti letech. „V roce 2009 jsme vytvořili logo ryze účelově s ohledem na požadavky našeho tehdejšího velkorysého generálního partnera Billy Boy. Po ukončení spolupráce na začátku roku 2015 a spojení s novým generálním partnerem Technology jsme logo co nejméně násilně upravili, ale věděli jsme, že logo nesplňuje současné vizuální nároky. Od té doby jsme pracovali na logu, které teď můžeme s velkou radostí představit," uvádí Pacák. Dynamiku nového loga oceňují i hráči. „Nové logo navazuje na směr, kterým se mladoboleslavský klub vydal – chce kráčet nahoru až ke trůnu, což korunka dobře symbolizuje. Doufám, že my hráči na to navážeme na hřišti a na konci sezony budeme vítězně korunováni," říká útočník Jan Natov.

V nových barvách Technology Florbal Mladá Boleslav zahájí extraligovou sezonu v sobotu 19. září od 19 hodin v Městské sportovní hale proti SK Bivoj Litvínov.