Víkendovými finálovými boji vyvrcholil letošní extraligový ročník badmintonu družstev. Ten nakonec ovládli hráči benáteckého klubu a slaví tak devátý mistrovský titul ve své historii.

V sobotním semifinálovém utkání porazili benátečtí badmintonisté v brněnské XAréně tým Sokola Radotín v poměru 4:3 a zajistili si účast v nedělním finále. I to zvládli vítězně, když domácí Brno Slatinu zdolali 4:2 na zápasy.

Béčko Teplic porazilo rezervu Mladé Boleslavi 1:0
FOTO: V bojovném duelu béček Teplic a Mladé Boleslavi rozhodl jeden gól

„Jsme moc rádi, že jsme sezónu zakončili ziskem devátého mistrovského titulu. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který má velmi silný kádr. Myslím, že základ k úspěchu jsme položili ve smíšené čtyřhře, kde zvítězili Rasmus Kjaer a Helina Rüütel, druhý klíčový zápas byla druhá čtyřhra mužů, kde v pěti setech zvítězili Rasmus Kjaer a Cristian Savin,“ komentoval šéf benáteckého klubu Petr Martinec. A pokračoval: „Moc mne mrzí zranění Tadeáše Brázdy, který musel utkání skrečovat Cristianu Savinovi a tak jsme získali čtvrtý rozhodující bod. Tadeášovi přeji brzké uzdravení a návrat na kurty. Myslím, že utkání mělo velmi dobrou sportovní úroveň a zásluhou fanoušků obou týmů i skvělou atmosféru. Já musím moc poděkovat celému týmu za předvedený bojovný výkon a velkou poklonu vyseknout našim fanouškům, kteří za námi dorazili do Brna a hodně nám pomohli."

Benátky nastoupily v sestavě: Cristina Savin, Mikkel Mikkelsen, Rasmus Kjaer, Matěj Rzeplinski, Jakub Müller, Mateusz Swierczynski, Pawel Smilowski, Helina Rüütel, Agnes Körösi, Denisa Šikalová a Kateřina Zuzáková.