FbK Sokol Mladá Boleslav - SSK Vítkovice 6:7 PP

Extrémně vyrovnaný zápas viděli mladoboleslavští diváci ve třetím utkání semifinálové série proti Vítkovicím. Domácí tým je v semifinále už počtvrté, ovšem ještě nikdy v něm nedokázal vyhrát ani jediný zápas. Blízko tomu byl loni, když taktéž s Vítkovicemi prohrál až po nájezdech. A v sobotu se scénář opakoval.

Vítkovice nastoupily v poměrně kombinované sestavě. V obraně scházeli zranění Brus s Foltou, i když vítkovický kapitán Daniel Folta byl připraven naskočit aspoň do přesilovek. Po poklidné úvodní desetiminutovce začaly padat branky. Útoky tentokrát převyšovaly obrany a do kabin se šlo za stavu 3:3. Mladá Boleslav v dalším průběhu neodpadla a ve prostřední části se dokonce dostala do vedení. V poslední třetině měly více sil Vítkovice, které narozdíl od soupeře hrály na tři útoky a zápas díky brankám Patrika Suchánka a Martina Tokoše otočily. Ovšem domácí chtěli urvat premiérové semifinálové vítězství a pět minut před koncem vyrovnal kanonýr Novotný.

Zápas tak šel do prodloužení a na to postavil ostravský kouč Radomír Mrázek do sestavy Dana Foltu. A tomu trvalo pouhých čtyřiadvacet vteřin, když dorážkou poslal svůj tým do finále.

„Byla to výborná série. Hlavně pro diváky, kteří viděli spoustu branek. Tentokrát jsme v útoku nehráli moc dobře, bylo to hodně naivní. Ale podržel nás brankář, využili jsme i přesilovky a gól dali ze signálu,“ řekl vítkovický kouč Mrázek.

Branky: 12. Ekl (Novotný), 14. Novotný (Cvrček), 18. Slaný (Bouška), 32. Bouška (Novotný), 40. Fojta (Veselý), 55. Novotný (Bouška) – 11. Jelínek (P. Suchánek), 14. V. Hrubý (Sladký), 18. Vladař (P. Suchánek), 35. Tokoš (Jelínek), 47. P. Suchánek (Ťopek), 52. Tokoš (Sladký), 61. Folta (Jelínek).

Třetiny: 3:3, 2:1, 1:2 – 0:1. Konečný stav série: 0:3.

Druhé semifinále: Future – Střešovice 2:8 (1:4, 1:4, 0:0), konečný stav série: 0:3