Domácí si ale na Technology vyšlápli, porazili je 6:2 a přerušili tak jejich pětizápasovou sérii výher. Pro Mladoboleslavské to navíc byl první zápas v základní části po 22 měsících bez zisku jediného bodu.

„Zápas se nám vůbec nepovedl. Pět ze šesti gólů jsme obdrželi z hranice malého brankoviště, což se nám nemůže stávat,“ zlobil se hostující kouč Jan Pazdera. A pokračoval: V útočné hře to byl asi náš nejhorší výkon v sezoně. Když k tomu přičtu dobře hrajícího soupeře s vynikajícími diváky v zádech, tak musím uznat, že porážka byla zasloužená.“

O ní rozhodla především druhá třetina. Po té první byl stav po brankách Jurčíka a Zakonova vyrovnaný 1:1. Boleslav pak sice poslal z kraje druhé třetiny do vedení Novotný, ve zbytku zápasu už ale stříleli góly jenom domácí.

Pešat totiž na začátku 24. minuty srovnal, Zapletalovu gólu pomohla série pro Boleslav nešťastných odrazů a Petřík na zadní tyči zametal míček do odkryté brány, čímž uzavřel účet druhé periody.

Před tou třetí poslal kouč Pazdera do branky místo Bauera Rytycha i ten ale ještě dvakrát inkasoval. Po skončení přesilovky zvýšil už na 5:2 pro Otrokovice Sovják, konečný účet pak uzavřel při hostující power-play do prázdné branky Szweda.

„Výhry si velmi cením, stojí za ním obětavý týmový výkon. Už před utkáním jsem přitom klukům říkal, že dneska by to šlo. Věřil jsem v úspěch, takové odhodlání jsem u něj ještě nezažil,“ přiznal kouč domácích Panterů Karel Ševčík. „I pro mě je to zatím největší trenérský úspěch. Kluci za vítězství dostanou jako odměnu slíbené nové tepláky, v chladném zimním počasí se hodí,“ dodal nadmíru spokojený lodivod šelem.

Boleslavi aktuálně patří v Superligové tabulce třetí místo za Chodovem a Vítkovicemi. Další zápas odehraje už ve středu na palubovce pražských Bohemians. Jak je dobrým zvykem při měření sil těchto dvou soupeřů, půjde o zápas věnovaný školákům a bude se hrát v dopoledních hodinách. Na domácí palubovce se Technologové představí hned v pátek, kdy přivítají Pardubice a superligový rok 2017 uzavřou nedělním zápasem ve Střešovicích s Tatranem.

Superliga – 15. kolo

Otrokovice – Technology 6:2
Branky a nahrávky: 12. Jurčík (Kittel), 24. Pešat (Švajný), 28. Zapletal (Sovják), 37. Petřík (Zapletal), 44. Sovják (Pešat), 60. Szweda (Michaljovič) – 13. Zakonov (Krajcigr), 21. Novotný (Natov). Rozhodčí: K. a T. Sojkovi. Vyloučení: 0:2;.Bez využití. Diváci: 448.
Otrokovice: Michajlovič – Sovják, Ťopek, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Pešat, Nagy, Švajný, Kittel, Vykopal, Petřík, Čevela.
Boleslav: Rytych (41. Bauer) – Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Zakonov , Novák – Novotný, Curney, Natov – Tom. Chroust, Řehoř, Tad. Chroust – Krajcigr, Bína, Gruber.