Před dvěma týdny jsme čtenáře informovali o velkém úspěchu boleslavské orientální tanečnice a lektorky Fatimy (vlastním jménem Lucie Štumpfové) na taneční olympiádě v Moskvě, kde získala titul vicemistryně světa v klasickém stylu orientálního tance (kategorie ,,bellydance classic").

O týden později se tato nadějná tanečnice účastnila světového poháru ,,Oriental World Cup 2013", který probíhal při příležitosti konání mezinárodního kongresu orientálního tance v Bussolengu u Verony (International Oriental Dance Congress).

Fatima opět dokázala, že umí a za svou choreografii tance na arabském bubnu s prstovými činelky získala další stříbrný pohár – tentokrát v kategorii ,,bellydance show".

Soutěžila také v kategoriích folklór a klasický styl, kde se umístila dvakrát na skvělém 4. místě. Soutěžící z nejrůznějších států hodnotila odborná porota mezinárodního složení. Fatima byla ve své věkové kategorii jedinou Češkou. Další oceněnou Češkou byla Klára ,,Daila" Jansíková z Liberce, která v mladší věkové kategorii získala zlato.

,,Do Moskvy i do Verony jsme vyrazily společně, podporujeme se a fandíme si navzájem, i když každá tančíme sólo. Z Čech nejezdí na mezinárodní soutěže žádné velké výpravy jako třeba z Ruské federace, a na rozdíl od Rusek s sebou nemáme žádný podpůrný tým a musíme zvládat vše zorganizovat a absolvovat samostatně. Vše si na místě samy ohlídat a přitom se maximálně soustředit a podat stoprocentní výkon. O to větší radost máme z medailí!" říká Fatima.