Mladoboleslavští judisté vyrazili na turnaj do Kamenice u Prahy, kde se během víkendu utkalo na 200 příznivců japonského bojového umění judo.

V sobotu do turnaje nastoupila mláďata. Matěj Kopecký výborný první zápas skončil před časovým limitem, pak přišla jedna prohra vteřinu před koncem zápasu, ale nakonec se Matějovi podařilo vybojovat stříbro. Lukáš Král předvedl v turnaji svou, dnes již pověstnou, Tomoe-Nage, ale celkově jeho výkon stačil na bronz.

V neděli do turnaje nastoupili mladší žáci. Adam Kopecký po delší odmlce na turnajích teprve hledá psychickou pohodu a rozložení pro zápasy. Úvodní zápas vyhrál ve starém stylu do třiceti vteřin, pak přišlo trochu trápení, ale nakonec si v turnaji vybojoval stříbro.

Ani Martin Procházka se nepral v úplné pohodě a nervozita ho stála cenné body a spadl do bojů o bronz. Ve velmi vypjatém zápase nejdříve vedl, pak prohrával, ale mohutná podpora domácího týmu ho vyburcovala. Martinovi se podařila výborná technika nohou Ko-uchi-gari a došel si pro bronz. 4 bojovníci 4 medaile, výborné skóre a vizitka mladoboleslavského oddílu.

MIROSLAV STANĚK