Štěstí se zarputile drží domácích. Tak lze charakterizovat dosavadní průběh semifinále florbalové extraligy mezi Billy Boy Mladá Boleslav a WOOW Vítkovice.

Zatímco úvodní dva domácí duely vyhrála Mladá Boleslav těsným rozdílem, první v nájezdech, druhý o jeden gól, tak v ostravské hale na Dubině měli podobnou kliku domácí. Ti totiž oba duely vyhráli rozdílem jediné branky a srovnali tak stav semifinálové série na 2:2.

Ve druhém semifinále už je rozhodnuto. Favorizovaný Tatran Střešovice totiž vyhrál dvakrát i na palubovce Otrokovic a po výhře 4:0 už čeká na svého soupeře pro Superfinále. Dost o něm napoví už pátý zápas série – ten se hraje dnes od 18 hodin na mladoboleslavské palubovce.

„Bohužel jsme prostě za víkend nastřelili víc tyčí, než gólů," shrnul obě utkání manažer Billy Boy Tomáš Pacák. Příčinu dvou neúspěchů podle něj jednoznačně hledat v nízké střelecké potenci. Čím mohla být zapříčiněna? „Museli jsme trochu čarovat se sestavou. Pro zranění nám vypadl Fojta, pak také Tomáš Chroust, a v pátek se nám ještě zranil Jarda Ekl. Navíc Vítkovice perfektně bránily, tak jak to ony umí. A na tři góly za víkend se prostě v play-off vyhrávat nedá," říká Pacák.

Další zápas už je na programu dnes. Co tedy změnit, aby ta kýžená trojka naskočila na boleslavské konto a tým jel ke čtvrtečnímu zápasu do Ostravy s vedením v zádech? „Dozadu se nedíváme. My potřebujeme vyhrát ještě dva zápasy, ten jeden chceme umazat v úterý. Vítkovice jsme doma letos třikrát porazili, takže věřím, že domácí prostředí a atmosféra zafungují i tentokrát. Navíc i my se můžeme opřít o skvělé výkonu obou brankářů, takže je na čem stavět," burcuje boleslavský manažer.

ŠVÉDSKÝ POVRCH

Utkání se ale nebude hrát na parketách, ale na speciálním povrchu, jak je pro televizní zápasy typické. „Nebude to však ten, na němž jsme odehráli poslední zápasy, ale úplná novinka. Nový povrch, na němž se bude hrát i Superfinále dorazí dnes dopoledne. Sám jsem na to zvědavý," dodává Pacák.
Takže ještě jednou: dnes v 18 hodin, městská sportovní hala, pátý zápas semifinálové série.

Vítkovice – Billy Boy 3:2

Branky: Hájek 2, Bräuer – Curney, P. Bouška. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 473.

Vítkovice – Billy Boy 2:1

Branky: Žydel, Hrubý – Tadeáš Chroust. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 395.