Řekněte typický letní sport! Plavání? No, závody většinou probíhají v krytých bazénech.

Zkuste jiný. Napovíme vám: sluníčko, pláž, písek, letní pohodička… Říkáte plážový volejbal. Ano, s tím souhlasíme. Typicky letní sport.

Ale i tady si vás dovolíme vyvézt z omylu. O minulém víkendu se totiž v areálu pražského Beachklubu Pankrác uskutečnilo mistrovství české republiky v beachvolejbalu. Zima sice už není třeskutá, ale na „plážák“ je brzy, to máte pravdu. Šlo totiž o halové Mistrovství české republiky. A my vám s radostí můžeme oznámit, že mistry české republiky se stal pár Jan Dumek / Martin Tichý. Tedy „polohoškovická“ dvojice.

Další zářez na pažbě

Po loňském úspěchu na mistrovství střední Evropy si tak tento pár připsal další cenný zářez na své pažbě slávy.

Druhá nasazená dvojice si v prvních kolech hladce poradila nejprve se slovenským párem Kolár / Guyrovsky (2:0) a následně i s dvojicí Pavelka / Studničný.

Třetí kolo a repríza loňského finále proti Rotreklovi s Kufou. První set vyhráli obhájci trofeje po boji 25:23, pak už ale úřadoval Dumek se svým parťákem, když zápas dokázali otočit a pomstít se tak za loňské prohrané finále.

„V semifinále jsme pak hráli proti slovenským mistrům Kolárovi s Horvátem. Zápas to nebyl jednoduchý, ale i díky větší vyhranosti a vyzrálosti jsme zápas vyhráli 2:0,“ komentoval semifinálový zápas hoškovický Jan Dumek.

Ve finále už čekali „letní“ mistři posledních dvou let, nejvýše nasazený pár Kubala - Beneš. „Finále se pro nás vůbec nevyvíjelo dobře, začali jsme poněkud laxně a brzy jsme prohrávali o 5 bodů. V dalším průběhu prvního setu jsme se zkoncentrovali a postupně jsme soupeřův náskok stahovali, až jsme se dostali do vyrovnané koncovky 20:20. Set jsme nakonec díky odvážnějšímu servisu a větší touze po vítězství vyhráli 25:23. Druhý set měl úplně jiný průběh, hned od počátku jsme si vybudovali slibný náskok a při technickém timeoutu jsme vedli už 13:8. Následně jsme ještě přidali nějaký ten bod na vrh a pohodlně jsme si dokráčeli pro vítězství v poměru 21:14,“ komentoval boj o zlato spokojený Dumek.

Po dvou druhých místech z posledních halových šampionátů se tak této dvojici podařilo konečně vystoupat na stupínek nejvyšší. Podle samotného Dumka sledovalo zápasy elitní čtyřky velké množství diváků, nejvyšší od roku 2005. Tyto zápasy, stejně jako celé dění na centr kurtu, navíc snímaly kamery České televize.

Hurá do Brazílie

A jaký je plán čerstvě mistrovského páru na nadcházející týdny? „Zatím trénujeme v Praze a měli bychom odjet na soustředění na Kanárské ostrovy. 17. dubna startuje v Brazílii světová série, kde nebudeme chybět. Jedním z vrcholů je pak květnový díl světové tour přímo v Praze. Máme v plánu celkem objet asi desítku turnajů ve této sérii,“ prozradil plány hoškovický beachvolejbalista.