Skvělé umístění zaznamenala beachvolejbalový pár Jan Dumek/Martin Tichý na Mistrovství republiky.

„Polohoškovická“ dvojice skončila v konkurenci české beachvolejbalové špičky, ze které chyběl pouze pár Lébl/Plaček, na třetím místě.
Dumek s Tichým v prvním kole narazili na kvalifikanty Zvěřinu s Drobným a roli favoritů beze zbytku naplnili (2:0).

Druhé kolo a domácí, šestá nasazená, dvojice beachvolejbalistů Svoboda/Stejskal. „Zápas s nimi nebyl vůbec jednoduchý, což jsme ale očekávali. Nakonec jsme po boji vyhráli 2:0,“ komentoval druhé kolo Jan Dumek.

Ve třetím kole ale hoškovickopražská dvojice narazila, když podlehla páru Bíza/Kufa. „Doposud jsme s nimi měli pozitivní bilanci, ale vždy šlo o maximálně vyrovnané zápasy, které se rozhodovaly až v koncovkách setů. Tentokrát šel zápas do tiebreaku, kde byli úspěšnější naši soupeři. Nezahráli jsme špatně,
ale ideální výkon jsme nepředvedli,“ hodnotil Dumek.

Opravný zápas ale Dumkovi s Tichým vyšel a mohli se tak těšit na semifinále. „Naše bývalé parťáky Davida Kufu s Jindrou jsme porazili 2:0. Zápas byl navíc poznamenán zraněním Jindry, který ve druhém setu dostal nepříjemně balónem v poli do prstu a musel si vyžádat medical time-out,“ řekl hoškovický volejbalista.

Ze zranění a následné situace byl Dumek hodně rozčarovaný: „Velkým zklamáním pro všechny zúčastněné (hlavně pro Jindru) bylo, že v areálu nebyl lékař ani zdravotník, který by mu prst ošetřil. Nevím, jestli tam ještě nebyl (šlo o první zápas hracího dne), nebo jestli tam nebyl vůbec. Jsou věci, na kterých by se nemělo šetřit, a tohle určitě jedna z nich!“

V semifinále pak diváci viděli možná předčasné finále, když pár Dumek/Tichý prohrál s elitním českým párem Kubala/Beneš 0:2 (18:21, 19:21).

Pár trenéra Krče se nakonec rehabilitoval v zápasu o 3. místo, když porazil Rotrekla s Pavlasem a zaslouženě si na krk pověsil bronzové medaile.