Auto Škoda – Libčice 28:20

V 15. kole II. ligy házené mužů přivítali domácí házenkáři na domácí palubovce celek TJ Sokol Libčice.

Šlo opět o velmi důležitý zápas v boji o záchranu. Libčice měly v tabulce náskok jednoho bodu před házenkáři Auto Škody. A Boleslavští házenkáři měli co napravovat po velmi špatném výkonu v minulém kole proti Ústí.

První poločas byl velmi vyrovnaný. I když domácí házenkáři vedli od samého začátku, nevypracovali si větší než dvougólový náskok. Dostávali se do šancí, ale často jim chyběl klid k zakončení  aby mohli zvýšit náskok na větší rozdíl. První poločas skončil vedením pro domácí 14:12 .

Na začátku druhého poločasu Libčice snížily na rozdíl jedné branky. Domácím hráčům se nedařilo vstřelit branku a tím daly několik šancí Libčicím srovnat skóre a dokonce jít do vedení. V tento kritický moment ale výrazně pomohl domácím hráčům brankář Robert Soukup, který vychytal mnoho šancí hostí.

Tím umožnil hráčům výrazně zlepšit koncovku  a díky rychlím protiútokům postupně soupeři utekli až na rozdíl devíti branek. Ke konci utkání ale opět polevili a umožnili soupeři zkorigovat výsledek na konečný stav 28:20.

„Hráči ukázali, že v domácím prostředí umějí bojovat a porvat se o výsledek. Podporovaný kvalitním výkonem brankářů jsou schopný především doma vyhrávat. Teď budou hrát venku další důležitý zápas v Žatci, kde by konečně měli předvést bojovný výkon jako v domácím prostředí a vyhrát,“ řekl k zápasu domácí trenér Petr Kulas.

Auto Škoda: Soukup, M. Beneš, Palo – J. Janhuba  2, Váňa  2, Kuchta 8, Novák 4, Šťastný 6, J. Houška 4, Picek 2, F.  Janhuba, Svárovský, T.  Beneš, Homolka.

JAN POLESNÝ