Dukla Praha – Auto Škoda 28:28

V dalším kole druhé ligy házené mužů nastoupili hráči HC Auto Škoda v Praze proti juniorce Dukly a přivezli překvapivě bod za remízu.

Boleslaváci se stále pohybují v sestupových vodách a k utkání do Prahy proti druhému celku tabulky odjížděli v nadějí uhrát dobrý výsledek.

Po brankově vyrovnaných úvodních minutách se házenkáři Dukly Praha dostali do vedení a v 13. minutě vedli už 9:5. Hráči HC Auto Škoda jim vše svou hrou jen ulehčovali. Často chybovali v útoku a po těchto chybách domácí házenkáři z rychlých protiútoků snadno skórovali. A tak po třiceti minutách hry odcházeli Boleslavští do šatny s šestibrankovým mankem za stavu 12:18.

V druhém poločasu házenkáři HC Auto Škoda během třinácti minut otočili vývoj utkání. Vedli 20:19 a nadále těžili z hry svých pivotů, což dělalo domácím hráčům značné problémy.

Po padesáti minutách hry se hráči Dukly opět čtyřmi brankami v řadě dostali do vedení a vytvořili si do závěrečných minut slušný tříbrankový náskok. Boleslavští hráči nehodili flintu do žita, bojovali ze všech sil a tři jejich branky v dramatické koncovce znamenaly vyrovnání skóre a připsali si tak další důležitý bod v boji o záchranu.

„Na Duklu jsme odjížděli s tím, že můžeme jenom překvapit. Vstup do utkání se nám moc nepovedl. Dělali jsme technické chyby a neproměňovali jsme vyložené brankové příležitosti. Nemohli jsme se tedy divit, že jsme po prvním poločasu prohrávali o šest branek. Ve druhém poločasu kluci plnili naše pokyny, vyrovnali se herně soupeři a v závěru svou bojovností dokázali vyrovnat,“ řekl po utkání spokojený trenér HC Auto Škoda Petr Kulas.

AŠ: Kuka, Jungman – Svárovský, J. Janhuba 2, Janus 1, F. Janhuba 4, V. Kuchta 9, Polesný, J. Houška 2, Šťastný, T. Houška 4, M. Novák 3, Homolka 3.

JAN PAVLÍČEK