V Mladé Boleslavi na tenisových dvorcích na Štěpánce roste velká tenisová naděje. Členka LTC Mladá Boleslav, Lenka Brůchová, má za sebou několik pozoruhodných úspěchů v mládežnických kategoriích.

Nadějná tenistka začala s tenisem ve Školičce tenisového nestora Vlastimila Hrůši, pak se jí ujala trenérka Kratochvílová a v současné době je pod dohledem trenéra Špalka. Boleslavskou tenisovou naději zdobí nejen talent a cílevědomost, ale i ochota podstoupit tenisovou dřinu. Proto ji lze každý den spatřit při přípravě na tenisovém kurtu, o víkendech pak absolvuje mistrovské soutěže nebo turnaje.

Obrovskou podporu a zázemí má u svého otce, který ji na všechny sportovní akce doprovází. Protože hrát tenis není levná záležitost, vynakládá nemalé finanční prostředky. V případě jeho dcery však jsou určitě dobrou investicí. Navíc vede vzorně kroniku, která je dokladem dceřiných úspěchů.

Jediné, co možná Lence v současné době chybí, je možnost mezinárodní konfrontace. Ta však je ještě více finančně náročnější, a proto by Brůchovi uvítali možnost sehnat nějakého sponzora. V každém případě tenistka účast na mezinárodní scéně v příští sezoně plánuje. Zatím podporu, která se týká materiální oblasti, našla u pražské firmy Head.

Lenka Brůchová se prvního oficiálního turnaje zúčastnila v srpnu 2002 na boleslavském Strabag Cupu. Od té doby absolvovala desítky turnajů v žákovských kategoriích, kde dosáhla ve dvouhře a ve čtyřhře spolu s klubovou spoluhráčkou Vtelenskou několikrát na prvenství.

Už jako starší žákyně vystoupila v divizním týmu dospělých LTC Mladá Boleslav a v dorosteneckém týmu. Z minulé sezony ji nejvíce zdobí prvenství ve dvouhře v krajských přeborech jednotlivců, parádní bronzová medaile za 3. místo ve dvouhře na mistrovství České republiky a třetí místo v kategorii dorostenek v krajských přeborech.

V letošní sezoně Lenku Brůchovou čeká přechod mezi dorostenky. Už její výsledky, ještě jako starší žákyně, v této kategorii naznačily, že svou výkonností bude patřit mezi nejlepší.

Lenka Brůchová nemá vyhraněný hráčský vzor: „ Chci jít svou cestou, snad jen Belgičanka Clijsterová mě zaujala více než jiné tenistky.“
Žákyně 9. třídy základní školy nastoupí v příštím roce studium na Obchodní akademii v Mladé Boleslavi. „Nemyslím, že by studium mělo brzdit moji sportovní dráhu. Vím, že v boleslavské Obchodní akademii sportu přejí, a tak nebude problém skloubit studium a tenis,“ řekla o své nejbližší budoucnosti Lenka Brůchová.