Očekávaná skvělá atmosféra s vtipným a odborným komentářem Jana Smetany, se dostavila se vším, co k vynikajícím závodům patří. Výborné výkony, plné hlediště diváků, bezchybní rozhodčí, skvělá organizace a hlavně sportovní nadšení mladých plavců.

V rámci Středočeského poháru se jako nastávající hvězdy boleslavského plavání představili Viktorie Fišerová a Štěpán Volf (2008). Oba dva shodně nenašli mezi soupeři přemožitele a jasně ve svých čtyřech startech v osobních rekordech zvítězili.

Na ještě novotou se blýskající stupně vítězů se podařilo vystoupit i Tereze Bartoníčkové (1x zlato), Šimonu Štípkovi (2x stříbro) a Františku Štěpánkovi (1x stříbro).

V TOP 10 se v prestižním boleslavském klání objevili i Anna Nováková (5., 6. místo), Nikol Etrychová ( 2x 7. místo), Štěpán Komárek (6., 7., 8. místo) a Bohumil Stádník (8. místo). Všichni z ročníku 2008.

Kategorie 2008 – 2010 je hodnocena dohromady, proto je potřeba vyzdvihnout i dvanácté místo Natálie Štěpánkové (2010), dvě jedenáctá umístění Olívie Tůmové (2009) a dvanáctou pozici Matěje Kysely (2009).

Malá cena byla vypsána pro ročník 2007, kde na pomyslném trůnu již delší dobu sedí Michael Švásta. Jeho plavecká suverenita ho vynesla 4x na stupeň nejvyšší, 1x pro stříbrnou a 1x pro bronzovou medaili.

Jak je již v tomto ročníku pravidlem i na těchto závodech byl David Verner druhým nejúspěšnějším plavcem Mladé Boleslavi. Zlato, stříbro a čtyři bronzy jsou zaslouženou odměnou za jeho výkony.

Třetí medailistkou ročníku 2007 se stala Daniela Havelková, která přispěla do pokladnice cenných kovů dvěma bronzy.

V desítce nejlepších se usadila i Eliška Flodrmanová (4., 4., 5., 9., 10. místo), Magdaléna Škodová (5., 5., 7., 8. místo), Lada Máková (6., 6., 7., 7. místo), Ondřej Hašlar (7., 7., 8., 8., 9. místo) a Jan Hoferek (8. místo).

V Mladé Boleslavi znovu zazněl „štafetový evergreen". Parádní to disciplína boleslavských plavců. Dvě zlaté z tratí 4x50VZ a 4x50PZ, vybojovalo kvarteto ročníku 2008 ve složení Šimon Štípek, Štěpán Volf, Tereza Bartoníčková a Viktorie Fišerová. Další zlaté medaile si za štafetu 4x50PZ nechali na krk pověsit Michael Švásta, Daniela Havelková, Eliška Flodrmanová a David Verner. Stříbro z distance 4x50VZ, kde Elišku Flodrmanovou nahradila Karolína Štěpánková, bylo dalším úspěchem Auto Škody v kategorii 2007.

Středočeský pohár a Malou cenu Mladé Boleslavi můžeme směle označit za velmi povedenou jak po organizační stránce, tak i po stránce sportovní. Poděkování patří organizačnímu týmu, rozhodčím, trenérům a hlavně všem plavcům za předvedené výkony během celého sobotního dne.

Michael Čanaky