V sobotu 17. května se konal již třetí závod poháru Triola Cup - Mistrovství ČR amatérů závodů automobilů do vrchu na trati mezi obcemi Jemníky a Bojetice.

Do závodu se přihlásilo dohromady 40 jezdců. Závod byl vyhlášen pro sedm vrchařských divizí a pro zpestření ještě pro tři autokrosové a rallyecrossové divize.

Diváci a jezdci tak měli možnost porovnat auta z různých motoristických disciplín. Závodu za ideálního počasí přihlíželo přes 600 diváků.

Závod po menších komplikacích se synchronizací časomíry začal po desáté hodině dvěma sériemi měřených tréninků, které až na tři výlety mimo trať, proběhly bez větších problémů. V zatáčce u zdi se na menší výlet mimo trať vydal řidič červeného Rapidu. Při výjezdu z lesa u svodidel lehce o strom políbil a zadní nápravu své zelené Suzuki trošku upravil junior Honza Talaš z Klatov. Největší karambol celého závodu předvedl jeden z místních dravců, když po projetí první tréninkové jízdy v zatáčce za cílem zachytil pravou částí svého vozu o vnější val, který ho katapultoval na levý bok, na kterém předvedl přítomným divákům více jak sedmdesátimetrový výlet. Určitě to bude nejen pro samotného jezdce, ale i pro mnohé z diváků jeden z nezapomenutelných životních zážitků.

Ze sedmi autokrosových a rallyecrossových speciálů byly hned čtyři vozy, co se týče porovnání časů na vavřínových místech v divizích dle obsahu. Kdyby se jelo pouze podle obsahu, tak by v divizi II do 1600 ccm byli na prvních dvou místech rallycrossový specialisté Tomáš Mičan a Jirka Hartych, oba s vozy Škoda Felicia. Až za nimi by byly vrchařské speciály, Felicia Svatopluka Baďury a Rapid Pavla Petříčka.

V nejsilnější divizi dvoukolových speciálů nad dva litry se určitě neztratil Bořivoj Kořínek z Dobrovice, který byl ve společné klasifikaci této třídy na třetím místě a stejné místo mu patřilo i v absolutním pořadí.

Celkové šesté ve třídě a šestnácté místo celkově dává do budoucna velké naděje junioru Tomáši Tluchořovi z Mladé Boleslavi. Stejné umístění jako Bořivoj Kořínek se svým o pár desítek koní slabším Favoritem než jeho soupeři vybojoval ve své třídě místní Vratislav Cinkl.

Ladislav Saidl byl se svým víceméně sériovým Favoritem na šestém místě v této třídě. Vzhledem k tomu, že z důvodů menšího počtu přihlášených jezdců a dřívějšího konce závodu neproběhlo avizované slosování vstupného v plánovaný čas, bylo oznámeno v depu závodních speciálů, že čísla vylosovaných vstupenek budou uvedena v boleslavském deníku v průběhu následujícího týdne.

Uvádíme tedy touto cestou výherní vylosované čísla :
1. - 2. Místo - Poukázka v hodnotě 500,- Kč dle vlastního výběru - ceny věnovala Restaurace u Vítků v Řepově a Belfast Club v Dobrovici - číslo
vstupenek - 75 modrá, 58 žlutá
3. - 5. Místo - věcné ceny od sponzorů - čísla vstupenek - 10 bílá, 43 žlutá, 55 modrá.
Převzetí ceny si domluvte na telefonu 606 611 485.

Závod se jel systémem 3 měřených jízd, z nichž součet dvou nejlepších byl určující. Nejrychlejší čas na trati dlouhé 2,2 km zajel Pavel Ulman se
čtyřista čtyřiceti koňovým bavorákem za 1,08.46 což dělá průměrnou rychlost přes 115 km/h.