Utkání se hrálo v nafukovací hale v Mělníku, neboť tým Mladé Boleslavi má z disciplinárních důvodů na první tři jarní utkání uzavřeno domácí hřiště.

Vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce po podzimní části (AŠ pátá s 12 body, Sparta devátá se 4 body) i k tomu, že tým AŠ na podzim v Kutné Hoře zvítězil o čtyři branky 24:28, byl v nedělním „domácím utkání“ poměrně vysokým favoritem.

A to se od úvodních minut potvrzovalo. První poločas vyhráli domácí 13:11. Začátek druhého poločasu vyšel lépe Spartě, ve 32. minutě vyrovnala na 13:13 a ve 35. minutě poprvé v utkání o branku vedla – 14:15. Své vedení ještě později zvýšila na rozdíl dvou branek – 15:17 a 16:18, v polovině druhého dějství měla ještě k dobru náskok jedné branky – 19:20. Poté ale přišlo několik zbytečných vyloučení a technických chyb a to napomohlo domácím k obratu.

Favorit tak potvrdil svou roli a získal do tabulky oba body. Dorostenci Sparty v prvním jarním utkání bojovali a nebyli daleko od bodového zisku, o lepší výsledek je však připravila nepřesná střelba v rozhodujících momentech utkání a některé zbytečné chyby.

Mladá Boleslav – Kutná Hora 30:28 (13:11)
Napomínání: 2:3. Vyloučení: 7:5. Sedmičky: 2/1 – 1/1. Rozhodčí: Navrátil – Šiška (oba Praha). Diváci: 29.