Město automobilů patřilo v sobotu kolům. Konkrétně těm cyklokrosovým. Na louce za Compagem se jel druhý závod letošního TOI TOI Cupu.

Na nejvyšší stupně vystoupili Kristýna Zemanová z boleslavského Brilon Racing Team MB a Michal Boroš hájící barvy týmu Elkov Kasper.

"S vítězstvím jsem spokojen, lépe to dopadnout ani nemohlo. Ale na výkonu se musí ještě zapracovat, hlavně na technice. Na krosovém kole jsem seděl zatím hodně málo s ještě se na něm necítil komfortně. Již jsem ale zdráv, takže mohu naplno trénovat a připravit se na důležité závody," řekl webu cyklokros.cz vítězný Michael Boroš.

Okresní přebor, 10. kolo (8. hrané): Slavoj Kropáčova Vrutice - Sporting Mladá Boleslav (6:2), 7. 10. 2023
Martin Korec každý týden přepisuje fotbalový deníček. Přestup bráchy nečekal

Zemanová obhájila své první místo z úvodního závodu v Kolíně. „Jelo se mi dobře, cítila jsem se silně celý závod. Přede mnou ani za mnou nikdo, takže jsem si mohla jet své tempo a soustředila jsem se jen na svůj výkon. Zatím vše vypadá dobře, mám kvalitně natrénováno a doufám, že i ve Světovém poháru se budu držet vepředu," řekla Zemanová.

Druhá skončila její stájová kolegyně Kateřina Hladíková, která udolala Slovenku Chladoňovou. Mezi juniory slavil vítězství David Friedel (DK Bikeshop Racing Team), který byl v cíli o dvě vteřiny před vítězem z Kolína Barnabasem Vasem z Maďarska, třetí skončil Patrik Lienert (Rexonix KOVO Praha).

Ženy: 1. Zemanová 47:44, 2. Hladíková (obě Brilon Racing Team MB) +40, 3. Chladoňová (SR) +44, 4. Wlodarczyková (Pol.) +1:09, 5. Bajgerová (Mat Atom Deweloper Wrocław) +1:15, 6. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) +1:21.

Elite: 1. Boroš (Elkov Kasper) 1:01:44, 2. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +6, 3. Říman (DK Bikeshop Racing team) +8, 4 Konwa (Pol./TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +14, 5. Kerl (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +55, 6. Ježek (Brilon Racing team) +1:29.

Příprava: RB Lipsko - FK Mladá Boleslav (2:4), 11. 10. 2023
Obrazem: Cenný skalp Boleslavi. V přípravném utkání porazila Lipsko