Hned první zápas nové sezony hodně napoví o tom, jak vysoko budou moci letos pomýšlet basketbalistky mladoboleslavské Slovanky v nejvyšší ženské soutěži. Od 17 hodin bude hostit omlazený kádr Mladé Boleslavi nováčka Technik Brno. To všechno pod vedením nového kouče, Boleslaváka Jana Devátého.

Nová sezona už klepe na dveře. Jaká bude?
Žádné velké cíle si před sebe neklademe. Družstvo prošlo téměř kompletní obměnou. V kádru máme i šest juniorek a průměrný věk týmu je 20,7 let. Nejvíc pak očekáváme od dvou zahraničních hráček afro-amerického původu. Naším cílem bude předvádět basketbal, který budeme my chtít a hlavně se vyhnout dvanácté a jedenácté příčce, kde hrozí následná baráž. Můj takový tajný sen je osmé místo, ale nejvíc budu spokojený, pokud budeme hrát podle našich představ.

Jak jste vůbec skládal nový tým?
Kostra týmu je složena z několika hráček z jiných týmů, ale máme zde i řadu odchovankyň a jak jsem zmiňoval i hráček juniorského věku. Vrací se také Mariana Opočenská, ta bude po dobu zranění Denisy Harapesové zastávat funkci kapitánky. Brianna Wilson končila loňskou sezonu v Rumunsko, pro Leah Scott to bude první štace v Evropě.

Novinkou je také hlavní trenér přímo z Mladé Boleslavi.
Ve Slovance jsem již působil v minulosti na pozici asistenta, ale pak jsem musel ze zdravotních důvodů skončit. Vrátil jsem se na konci roku 2015 a vloni jsem působil u extraligových juniorek. Ty budu trénovat i v letošním roce společně s áčkem. Což ale není problém, neboť právě juniorky hrají ve velké míře i za áčko.

Co vás v přípravě nejvíc trápilo?
V zápasech proti zkušenějším týmům jsme měli strach. Více než rezervy v nějakém basketbalovém umu, je máme spíše v psychice. Pro hodně hráček to bude první zkušenost s dospělým basketbalem.

Jaký bude první zápas proti nováčkovi?
Hned ten první zápas může ukázat hodně, jak na tom jsme. Technik Brno je složený ze zkušených hráček, který vloni vyhrál druhou nejvyšší soutěž. My jsme měli možnost je vidět na turnaji v Ostravě. Naším cílem do prvního zápasu je se co nejlépe připravit a doma chceme určitě vyhrát.

Má zápas favorita?
Já bych viděl šance vyrovnané padesát na padesát.

SLOVANKA MLADÁ BOLESLAV

Patricia Gallasová
Denisa Harapesová
Kristýna Ješkeová
Tereza Ješkeová
Hana Krajáková
Tereza Motyčáková
Kateřina Novotná
Sabina Novotná
Mariana Opočenská
Barbora Šauerová
Leah Scott
Gabriela Voláková
Brianna Wilson
Trenér: Jan Devátý