Těsnou porážkou 1:2 před domácím publikem vstoupili futsalisté boleslavského Malibu do jubilejní desáté sezony ve druhé nejvyšší české soutěži. Ve víkendovém prvním kole západní skupiny druhé ligy podlehli rezervě Liberce.

Ve vyrovnaném a dynamickém utkání šel do vedení Liberec ve 28. minutě po rozehraném autu. Na 2:0 zvýšili hosté o tři minuty později z rychlého brejku. Domácí kontrovali při následné power-play, když se z dělovkou z dálky trefil brankář Truksa. Další gól už ale Růžovky nepřidaly, a tak vyšly z prvního zápasu sezony bodově naprázdno.

| Video: Youtube

„Proti Liberci jsme sehráli vyrovnané utkání s hodně šancemi na obou stranách. Bohužel jsme inkasovali první gól my, což se ukázalo jako klíčový moment. O body nás připravila slabá produktivita. Bodové zaváhání budeme chtít odčinit hned v dalším zápase s pražskou Spartou,“ řekl po zápase domácí kouč Michal Bílek.

Jeho protějšek z liberecké střídačky, odchovanec Malibu, Filip Razák dodal: „Jsem rád, že se nám povedl vstup do sezóny a vezeme si domů tři body. Kluci předvedli zodpovědný a poctivý výkon směrem do defenzívy. V útočné fázi jsme si vypracovali dost šancí, ale bohužel jsme jich víc neproměnili.“

Malibu Mladá Boleslav - FTZS Liberec B 1:2 (0:0)

Branky: 35. Truksa (Volf) - 28. Devátý (Vik), 31. Vik (Vyčítal). Rozhodčí: M. Vlašič, J. Vlašič. ŽK: Truksa, Volf - Vyčítal, Patrman. Diváci: 100.

Malibu: Truksa - Maryška, Maňas, Šimáček, Vaněk - Volf, M. Novák (32. Kurc), Zajíček, Machů.