Basketbalistky Slovanky nakonec dostaly divokou kartu a zúčastnily se finálového turnaje v Trutnově.

V pátečním čtvrtfinále podlehly Hradci Králové po naprosto vyrovnaném prvním poločase. Hráčky Slovanky prohrály první čtvrtinu 17:18 a po poločase prohrávaly 30:32. Bohužel za celý druhý poločas dala Slovanka pouhých 19 bodů, a to se zápas vyhrát nedá. V úspěšnosti střelby byl největší rozdíl ve hře obou družstev.

V sobotním zápase hrála Slovanka proti VŠ Praha a hráčky chtěly tradičního rivala porazit za každou cenu. Obrovské nasazení mladoboleslavských hráček také asi zápas rozhodlo. Střelecké hvězdy pražského celku Reisingerová a Vorlová se téměř neprosadily a naopak Slovanka měla čtyři střelkyně přes deset bodů.

V dalším kole ŽBL hostí Slovanka v pátek od 19 hodin v mladoboleslavské sportovní hale družstvo Kary Trutnov. Družstvo Trutnova hraje v současné době ve velmi dobré formě a v pohárovém utkání o 3. místo prohrálo až v prodloužení s družstvem Hradce Králové.

Tři minuty před koncem se zdálo, že basketbalistky brněnského Imosu podruhé za sebou zaskočí favorizovaný celek USK Praha a obhájí vítězství v Českém poháru. Obrat a jednobodové vedení ale nakonec nestačilo, Brňanky v neděli po těsné koncovce prohrály finále 67:73 a šestnáctý triumf v pohárové soutěži si nepřipsaly.