Soutěžní taneční túra, která putuje po celé České republice, se letos koná už podruhé a v Mladé Boleslavi měla předposlední regionální zastávku. Ti nejlepší z každého regionu postupují do zemského kola a následně pak na mistrovství republiky, které bude hostit na konci května Praha a v jehož porotě zasedne i slavný krasobruslař Tomáš Verner.

Proč zní podtitul akce Roztančíme Česko vysvětlil jeden z pořadatelů boleslavského klání, choreograf Martin Hladík: „Neomezujeme se totiž na jeden žánr, na našich soutěžích tak můžete vidět street dance, disco dance, free style, art dance, ale i mažoretky nebo cheerleaders, a vedle toho třeba plesové choreografie.“

V Mladé Boleslavi mohli diváci ve sportovní hale vidět téměř devět stovek tanečníků úplně všech věkových kategorií, kteří se představili v celkem 72 rozličných choreografiích. „Jsme opravdu rádi, že je účast tak hojná a tanečníci se hlásí, je to skvělé nejen jako popularizace tance, ale ukazuje to, že děti mohou trávit volný čas aktivním pohybem a mít z toho radost,“ pochvalují si zájem trenérů a tanečníků organizátoři.

Nejúspěšnějším domácím týmem se stali boleslavští Black Tigers Cheerleaders s vystoupením Lets cheer dance, za něž si právem odnesli první místo, zlatou medaili a vybojovali postup na mistrovství Čech, které se konalo poslední dubnový víkend v Chrudimi.
První místo si odvezly také mažoretky z TJ Sokol Pomněnky Kosmonosy.

FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 0:1
Zápas jara! Přijíždí tank z Ostravy
Tradiční Běh do příhrazských schodů v Příhrazích na Mnichovohradišťsku přilákal na start přes stovku závodníků.
OBRAZEM: Do schodů vyběhl nejrychleji Mlčoch

Šárka Charousková