Potřetí vyrazili sportovní redaktoři středočeských Deníků do Berouna na Chance Futsal Press Cup, který je označován také jako mistrovství České republiky mediálních týmů.

A i přesto, že si každý rok slibují společné tréninky, vzhledem ke vzdálenostem mezi okresy k nim samozřejmě ani letos nedošlo. Pohled do historie jejich účasti na turnaji říká, že při své první účasti v roce 2013 obsadili pěkné čtvrté místo, když o bronzovou medaili přišli až v poslední minutě zápasu o třetí místo, vloni nedokázali postoupit ze skupiny.

„Nechceme se zúčastnit, jedeme to vyhrát," prohlašoval trochu velkohubě samozvaný kapitán týmu, brankář a sportovní redaktor Boleslavského deníku Jarda Bílek. Ano, tým ze středních Čech disponuje kvalitním kádrem – Pavel Šimáček hraje druhou ligu za Benešov, Honza Hájek krajský přebor za Příbram, Luboš Kurzweil má zkušenosti i z dresu Olympiku Mělník, a Michal Pavlík je mistrem okresní soutěže v Kutné Hoře. Zmiňovaný brankář Bílek, pak působí jako trenér u druholigové Mladé Boleslavi. Přesto tento tým k nejžhavějším kandidátům na titul nepatřil, po medaili však pošilhával reálně.

Své nakonec udělala změna taktiky. „Zase to nebyla žádná vyjížďka za krásami berounského kraje, chlapci k tomu přistoupili skvěle. Po třech letech přišli na to, že jenom dobrým útokem nic neuhrají a ve skupině jsem napočítal snad jen šest střel na naši branku," řekl zarputilý obránce a trenér týmu Rudolf Muzika z Kladna.

A také návrat kutnohorského sporťáka Michala Pavlíka se ukázal v průběhu turnaje být jako velmi důležitý. „Klíčový hráč jsem já. Letos jsem poprvé a hned je z toho titul," hlásil po turnaji nováček v sestavě David Nejedlý z Pražského deníku. Ten i přesto, že se jeho „ice-time" pohyboval někde okolo třiceti vteřin na zápas, se dokázal dostat do několika šancí. Tu první stoprocentní spálil v úvodním zápase skupiny A a také celého turnaje, v němž Deník tlačil celý zápas tým vydavatelství Economia. Nakonec jej dokázal udolat v závěru utkání, kdy dvě branky vstřelil Michal Pavlík.

Dobrý vstup do turnaje potvrdili Středočeši proti týmu Mafra, s níž remizovali 0:0. Další remízu přinesl souboj s ČTK, kde díky gólu Michala Pavlíka zachránil Deník remízu 1:1. Situace ve skupině byla před posledním zápasem jasná. Deník hrál proti týmu Aktuálně.cz a výhra mu zajišťovala postup z prvního místa, remíza z druhého a porážka by znamenala konec v turnaji. Dva góly Michala Pavlíka a pohodlná placírka Michala Kávy z Pražského deníku znamenala výhru 3:0 a postup do semifinále turnaje.

PLAY-OFF

Tam čekal na Středočechy loňský vítěz a obhájce titulu Blesk. Od úvodu se hrála vyrovnaná taktická partie a postupem času se zdálo být jasné, že to bude zápas o jediném gólu. Reprezentanti Deníku sice měli více ze hry a také více šancí, ale ujala se až nenápadná střela probuzeného snipera Michala Kávy, který opět nechal promluvit svojí placírku. Blesk měl také své šance, ale Deník si svou výhru nad konkurencí už vzít nenechal.
Ve druhém semifinále si předloňský vítěz a loňský finalista, tým Deníku z Východních Čech, poradil s celkem ČTK, a tak se mohli diváci těšit ve finále na velké modré derby.

V něm byl favorit jasný. Východočeši patří každý rok k ozdobám turnaje, a tak byly kurzy sázkovek na jejich straně. „Kluci se hodně vydali v semifinále, navíc ve finále byla prodloužená hrací doba na dvakrát deset minut. Já jim ale věřil, že se dokáží semknout a zabojovat," řekl k předzápasovým analýzám brankář Bílek.

Středočeši drželi s favoritem krok, ale byli to oni, kdo jako první inkasoval v samotném závěru prvního poločasu.
Nejlepší střelec turnaje Michal Pavlík však našel po obrátce odpověď a dokázal vyrovnat. Půl minuty před koncem si dokonce Výchoďáci dali vlastní gól a o titulu se zdálo být rozhodnuto.

Jenže soupeř sáhl ke hře bez brankáře a pouhé dvě vteřiny před koncem si vynutil penaltový rozstřel.
A ten přinesl drama!

Ve druhé sérii nedal překvapivě nejlepší kanonýr turnaje Michal Pavlík, Východočeši ovšem vyhořeli ve čtvrté sérii. Od šesté série v náhlé smrti chodil za Středočechy kopat už jenom Pavel Šimáček a byl neomylný. V deváté sérii konečně chytil penaltu i brankář Bílek a byl to znovu Pavel Šimáček, kdo odstartoval gejzír středočeské radosti.

Kouč Muzika na jeho adresu řekl: „Pavel Šimáček je naší tradiční oporou, na Benešovsku prošel nejrůznějšími fotbalovými i futsalovými soutěžemi. Na turnaji sice poprvé nedal ani gól, ale já mu věřil. A když rozhodčí povolili, že po páté sérii už nemusíme měnit střelce, měl jsem hned jasno."
Muzika dokonce chystal pro desátou sérii překvapivý tah v brankovišti: „Jarda Bílek je naše obrovská opora v bráně, ale před devátou sérií jsem se rozhodl zariskovat a pustit do brány na jednu Honzu Hájka z Příbrami. Jarda mi zřejmě koukl do hlavy a raději tu devátou pětku chytil."
„Rozhodčí mi řekl, ať už konečně něco chytím, že už ho to nebaví, tak jsem poslechl," smál se brankář Bílek.

| Video: Youtube

Chance Press Cup 2015
Základní skupina
- Economia 2:0 (Pavlík 2)
- Mafra 0:0
- ČTK 1:1 (Pavlík)
- Aktuálně.cz 3:0 (Pavlík 2, Káva)

Semifinále
- Blesk 1:0 (Káva)

Finále
- Deník VČ 2:2 – 8:7 pk (Pavlík, vlastní, roz. pk Šimáček)