Joga MB – Atmos Bělá 4:8

V loňském ročníku krajského futsalového přeboru reprezentovalo Mladoboleslavsko pouze MBV. Letos se k nim přidal Atmos Bělá, který smolně sestoupil z divize a také vítěz okresní soutěže Joga Mladá Boleslav.
Ve čtvrté nejvyšší české soutěži se díky tomu mohou fanoušci těšit hned na šest okresních derby zápasů.
Ten první byl na programu hned ve druhém kole, kdy se utkali oba nováčci. Jogíni sice byli domácím týmem, ale hrálo se v bělské sportovní hale.
Oba soupeře ještě před rokem dělil rozdíl dvou soutěží, letos se utkali proti sobě. A právě zkušenosti převážily výhru na stranu Atmosu. Joga tak ani ve svém druhém zápase v krajské soutěži na body nedosáhla. „Zatím rozhoduje nezkušenost našeho mladého kádru. Dnes se to projevilo proti velezkušené Bělé naplno," zná příčinu úvodního neúspěchu nováčka soutěže manažer Lukáš Brodský.
Jeho mladý tým si stanovil pro letošní sezonu jasný cíl – záchranu. „Dnes jsme v zápase dvakrát vedli, ale pak si to pokazíme vlastními chybami. Musíme bojovat a pro záchranu udělat maximum říká Brodský.
„Rozdíl proti okresní soutěži je obrovský. Je to vidět třeba při rozích nebo standardkách, že týmy v kraji mají už i nacvičené kombinace. S tím jsme se v okrese nesetkali," porovnává v úvodu nového ročníku obě soutěže manažer Joga Players.
Atmos může také porovnávat. Srovnání s divizí přináší jeden z nejzkušenějších hráčů Bělé a její opora Milan Karásek: „Krajský přebor je o hodně pomalejší. V rychlosti hry je asi největší rozdíl. V divize je ta kvalita už vysoká."
„Pořád nás ale hrozně mrzí, že jsme sestoupili," dodává útočník, který v derby trefil hattrick. A jaké vlastně derby bylo: „Ze začátku to byl hrozně těžký zápas. Potřebovali jsme bodovat po porážce v prvním kole. Nakonec jsme to ubojovali," řekl Karásek po zápase. A myslí jeho tým třeba i na návrat do třetí nejvyšší soutěže? „Chceme hrát někde lepší střed a hlavně se musím na zápasy pořádně scházet," dodal v duchu neopakovatelně pohodové atmosféry, která v bělském týmu panuje.
Branky: Mašek 2, Kučera, L. Výda – Karásek 3, Binder 2, Vele, Korejza, Sabol. Rozhodčí: Trlida, German. ŽK: 2:0. Diváci: 60.

OK Kladno – MBV MB 8:5
Nepovedený vstup do soutěže zažívají v MBV. První zápas prohráli kontumačně, na víc je disciplinárka připravila o další tři body. A ani ve druhém kole z toho body nebyly. Přitom ještě v poločase vedli hosté na Kladně 3:0.
Branky: Moravec 4, Zlata 2, Balog 2 – Konečný 2, Doležal 2, Hůlka. Rozhodčí: Pavlík, Kalík. ŽK: 0:1. Diváci: 10.

Jablonec – Malibu MB 2:4
To Malibu zažívá v divizi úplně opačný start. Po dvou kolech vede s plným počtem bodů tabulku. Ve druhém kole vyhrála na půdě nováčka z Jablonce. Zápas rozhodl dvě minuty před koncem sedmnáctiletý Filip Razák, který drze prošel celé hřiště a překonal i výtečně chytajícího brankáře Masaříka. „Byl to velmi vyrovnaný a dobrý zápas. Rozhodující bylo, že jsme ihned zareagovali na vedoucí gól domácích. Pak to bylo o jednom gólu a ten jsme naštěstí dali my," hodnotil zápas kapitán hostů Ondřej Pechanec.
Branky: Žemba 2 – Bělík 2, Maňas, Razák. Rozhodčí: Vrtal, Dragoun. ŽK: 0:1. Diváci: 70.

TU Liberec B – Doubrava 7:2
Na první body čeká také v libereckém přeboru Jizeran. Ten prohrál ve druhém kolepřesvědčivě na palubovce rezervy druholigových vysokoškoláků.
Branky: Makovíny 3, J. Beránek 2, Kovařík 2 – Vrabec, Hujer. Rozhodčí: Čurda, Pleštil. ŽK: 0:0.