První čtvrtfinálový zápas ženské basketbalové ligy mezi Slovankou a Strakonicemi prožívali všichni aktéři. Hráčky se snažily podat absolutní maximum, kotel a zbytek haly povzbuzoval, co to šlo. O tom, jak prožívá zápasy kouč René Štěpánek, už bylo napsáno mnohé. Jeho kolegyně na lavičce Strakonic Marcela Krämer se ale rozhodně nenechala zahanbit. Z tribuny se chvílemi zdálo, že k udělení trenérské licence v basketbalu je potřeba mít v lékařské zprávě uvedeno „mírný až střední psychopat“.

Zápas ale také neskutečným způsobem prožívalo vedení Slovanky. Prezident Jiří Toušek se dokonce ve třetí čtvrtině musel odejít občerstvit do nedalekého restaurantu McDonald´s. Po návratu nejdříve ze schodů vynadal rozhodčím a následně i hráčkám za pokaženou kombinaci. Závěrečnou čtvrtinu sledoval vsedě. Zápas ho ale tak pohltil, že si musel, kdo ví z jakého důvodu, sundat boty a závěru zápasu přihlížel tento boss bos.

O dvě sedadla dál trpěl manažer František Chmela. Ten zápas chvílemi sledoval s takovým napětím, že se vedle sedícím divákům zdálo, že ani nedýchá. Dýchal a nakonec si mohl vydechnout. 1:0 – a ve středu znova!