To pořád bylo, že všichni chtějí bílé Vánoce, že už dlouho nebyla pořádná zima a že prý nějaké globální oteplování. Letošní zima ale stála za to. Kupa sněhu a parádní lyžovačka. Jenže to zase všichni remcali, že už toho sněhu bylo dost, že zase sněží a ať už je konečně léto. Bílé Vánoce by se všem líbily, ale proč nikdo nechce i bílé Velikonoce?

Chápu, vítání jara by asi nemělo být na sněhu. A hlavně, začíná nám okresní fotbalová sezona. A všichni fotbalisté už jsou parádně natěšení. A kdo by se chtěl honit po zmrzlém hřišti s kulichem na hlavě? I já jsem si byl o víkendu zahrát fotbálek v Březně a jak jsem uvítal, že jsme umělý trávník vyměnili za přírodní. A nikomu nevadilo, že to není trávníček anglického střihu, pronikavě zelené barvy. Všichni si užívali blátíčka a měkké travičky.

Na hlavní hřiště nás pochopitelně nepustili, a tak jsme hráli na druhé ploše. Kdo to v Březně trošku znáte, víte, že za jednou z branek rezervního placu teče Klenice. A když jsem šel ve druhém poločase za branku pro míč, nevěřil jsem vlastním očím. Korytem říčky se plavila dvojice borců na kánoi. A já si jenom řekl: „Sbohem, paní Zimo!“